Uważaj na fałszywe bilety na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro

Technologie Zakupy Dołącz do dyskusji (170)
Uważaj na fałszywe bilety na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro

Uważajcie na fałszywe bilety na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro.

Fanów różnych dyscyplin sportowych w naszym kraju nie brakuje, podobnie jak na całym świecie. Kibice są w stanie stać wiele godzin, a nawet dni w kolejkach po upragnione bilety na mecze i inne wydarzenia sportowe. Ludzie zapisują się na przedsprzedaż biletów, a także są w stanie zapłacić krocie za bilety z drugiej ręki. Warto jednak pamiętać, że niejednokrotnie w sieci oferowane są  fałszywe bilety, ostatnio także na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro.

Zbliżają się igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro, które na wiele godzin przyciągną do telewizorów fanów sportu. Liczne rzesze głodnych sportowych zmagań kibiców pojedzie do Brazylii, by osobiście kibicować swoim ulubieńcom. Nawet mimo ostrzeżeń, które ogłaszane są przez wielu ekspertów od spraw bezpieczeństwa.

Inne ostrzeżenia obiegają od niedawna media, a dotyczą one działań oszustów, którzy na portalach aukcyjnych, a także poprzez inne strony internetowe starają się sprzedawać fałszywe bilety na różne wydarzenia mające odbyć się podczas igrzysk olimpijskich. Wysyłają oni do wielu ludzi wiadomości pocztą elektroniczną, a treść jest napisana po angielsku i portugalsku (język urzędowy w Brazylii).

Działania oszustów polegają na wysyłaniu ogromnej ilości spamu z rzekomą wygraną w loterii biletowej lub namawiających do skorzystania z niebywałej okazji nabycia tańszych biletów na wydarzenia. Nie dość, że wyłudzają dane osobowe naiwnych kibiców, to jeszcze ściągają pieniądze z ich kart kredytowych. Co ważne, oszuści korzystają z szyfrowania połączeń pomiędzy przeglądarkami a serwerami (protokoły SSL), aby adresy miały możliwość korzystania z przedrostka „https” w nagłówku.

Fałszywe bilety, spam i kradzież tożsamości to nie jedyne działania oszustów. Poinformowała o tym firma Kaspersky Lab. Ostrzeżenie firmy dotyczy tego, by kibice nie ekscytowali się potencjalnymi wygranymi, które są im anonsowane przez pocztę e-mail, mimo że nie brali oni udziału w żadnym konkursie, a także przed klikaniem w podejrzane bannery. Jeśli jednak ktoś skusi się na ofertę, to warto korzystać ze specjalnych przedpłaconych kont do transakcji internetowych, gdyż można stracić sporo pieniędzy, gdy oszuści dobiorą się do konta, mając wyłudzone informacje od kibica.

W przypadku wyłudzeń internetowych, kradzieży tożsamości, a także we wszelkich innych, w których chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika, możesz skontaktować się z redakcją Bezprawnik.pl. Współpracuje z nią zespół osób specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.