Gwizdanie na kobiety i słowne zaczepki traktowane jako przestępstwa z nienawiści

Gorące tematy Prawo Zagranica Zbrodnia i kara Dołącz do dyskusji (177)
Gwizdanie na kobiety i słowne zaczepki traktowane jako przestępstwa z nienawiści

Gwizdanie na kobiety i słowne zaczepki w Nottinghamshire będą traktowane jako przestępstwa z nienawiści.

Czy czytające nas panie były kiedykolwiek zaczepiane w niewybredny sposób przez mężczyzn? A może były one świadkami pogwizdywania lub słownych zaczepek innych pań w pobliżu? Może mężczyźni byli świadkami takich zachowań lub sami zaczepiali tak na trzeźwo lub w pianym widzie przechodzące nieopodal panie? Nie próbujcie tego robić w Nottinghamshire. Tam gwizdanie na kobiety i słowne zaczepki będą traktowane jako przestępstwa z nienawiści.

Ataki z nienawiści kojarzą się ostatnio z działaniami terrorystów, ekstremistów, faszyzujących grup w wielu krajach, kiboli i innych grup o skrajnych poglądach. Często dotyczą osób o innym kolorze skóry, ubiorze, orientacji seksualnej, wyznaniu, poglądach politycznych, itp. Po prostu osób innych lub inaczej myślących niż atakujący.

Kobiety w wielu krajach nie raz skarżą się na seksistowskie zaczepki. Gwizdanie na kobiety i odzywki, które często nie pasują dorosłym ludziom, można usłyszeć także na polskich ulicach. Jednakże dopiero w  Nottinghamshire zdecydowano się przyjmować i bardzo poważnie traktować wszelkie zgłoszenia kobiet, które doświadczyły zaczepek słownych, wykonanych gestami lub gwizdami, a które wydały im się mizogynicznymi atakami.

Nowe prawo ma zapewnić kobietom bezpieczeństwo zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Udowodnione ataki mają być surowo karane. Jednym z podawanych przykładów jest sytuacja, w której reporterka telewizji BBC, Sarah Teale była niewybrednie zaczepiana przez mężczyzn, gdy na żywo relacjonowała konferencję dotyczącą molestowania.

Czy sądzicie, że wprowadzenie takiego prawa dotyczącego molestowania słownego lub gwizdami w Polsce spotkałoby się z ciepłym przyjęciem, czy pojawiłaby się grupa ludzi, którzy wyśmialiby takie prawo?

Jeśli masz problemy związane z molestowaniem seksualnym, niewybrednymi zaczepkami, atakami na tle rasowym, religijnym, płciowym i innych, a także we wszelkich innych sprawach, w których chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika, możesz skontaktować się z redakcją Bezprawnik.pl. Współpracuje z nią zespół osób specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.