Od dziś sprawdzisz, czy faktycznie Niemiec płakał jak sprzedawał samochód. Historia pojazdu z Niemiec online

Moto Dołącz do dyskusji (75)
Od dziś sprawdzisz, czy faktycznie Niemiec płakał jak sprzedawał samochód. Historia pojazdu z Niemiec online

Usługa umożliwiająca sprawdzenie historii pojazdu została dziś wzbogacona o przełomowe funkcje. Historia Pojazdu z Niemiec przestanie być tajemnicą. Od dziś można sprawdzać, czy Niemiec faktycznie płakał, jak sprzedawał. A jeżeli płakał, to czy były to łzy szczęścia, czy radości. Historia pojazdu z Niemiec do sprawdzenia za darmo.

W ubiegłym roku z usługi Historia Pojazdu skorzystano niemal 130 milionów razy. W pierwszym kwartale tego roku odnotowano już 40 milionów wejść. Jak widać, tendencja jest wzrostowa, a dodana dziś nowa funkcjonalność z pewnością przyczyni się do ogromnego skoku popularności. Od dziś Historia Pojazdu umożliwia sprawdzenie historii samochodów sprowadzanych z Niemiec. To ważny krok w kierunku ucywilizowania handlu używanymi samochodami. To właśnie z Niemiec na nasz rynek trafia najwięcej pojazdów.

Historia Pojazdu z Niemiec

Historia pojazdu jest najważniejszym czynnikiem, który decyduje o jego kupnie. W interesie sprzedawcy jest jak najdokładniejsze jej udokumentowanie i przekonanie potencjalnych klientów o tym, że pojazd jest sprawny. Działający od 2014 roku rządowy serwis historiapojazdu.gov.pl z pewnością niejednego kupującego ochronił przed wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Początkowo można było tam sprawdzać historię pojazdów zarejestrowanych w Polsce. W kolejnych latach rozbudowywano jego funkcjonalność, a wisienką na torcie jest możliwość sprawdzenia jak przedstawia się historia pojazdu z Niemiec. Do tej pory usługi serwisu „rozciągały się” na takie państwa jak USA, Kanada, Francja, Belgia, Holandia, Włochy, czy Szwecja.

Ministerstwo Cyfryzacji rozszerzyło listę firm, z którymi współpracuje. Do tej pory opierano się na  informacjach dostarczanych przez firmę CARFAX. Historia pojazdu z Niemiec jest możliwa do sprawdzenia dzięki rozpoczęciu współpracy z firmą AutoDNA. Dzięki temu rozszerzono funkcjonalność usługi o:

  • ogłoszenia akcji serwisowych producenta (odnotowane akcje serwisowe lub naprawcze ogłoszone przez producentów pojazdów),
  • niedopuszczenia pojazdu do ruchu (uprawnienia do uczestnictwa w ruchu drogowym),
  • zgodność numeru VIN ze standardem ISO (cyfry kontrolnej numeru VIN ze standardem ISO-3779).

Do sprawdzenia historii pojazdu z Niemiec potrzeba trzech rzeczy. Numeru rejestracyjnego pojazdu, daty pierwszej rejestracji oraz numeru VIN. Skorzystanie z usługi jest całkowicie bezpłatne. Trzeba jednak mieć na uwadze, że w przypadku sprawdzania danych pojazdu niezarejestrowanego w Polsce, konieczne będzie zalogowanie się poprzez profil zaufany.