Lepiej unikać tankowania od środy do piątku. Na stację benzynową warto wybrać się w niedzielę

Moto Dołącz do dyskusji (392)
Lepiej unikać tankowania od środy do piątku. Na stację benzynową warto wybrać się w niedzielę

Kiedy najlepiej tankować? Z badań przeprowadzonych przez Proxi.cloud wynika, że zdecydowanie w niedzielę. Najgorszym pomysłem jest tankowanie między środą a piątkiem. Jeśli chodzi o godziny, lepiej omijać stacje benzynowe od 14 do 16. Słowem – zaskoczenia nie ma. 

Kiedy najlepiej tankować?

Z badania przeprowadzonego przez firmę technologiczną Proxi.cloud można wyciągnąć kilka istotnych wniosków, chociaż – szczerze mówiąc – nie są one raczej zbyt zaskakujące.

Po pierwsze – jak często tankują Polacy? Badaniem zostali objęci tylko młodzi konsumenci, w wieku 18-34, ale za to niewątpliwie aktywni zawodowo i w większości posiadający samochód. Okazało się, że konsumenci w tym wieku odwiedzają stacje benzynowe zazwyczaj 3 razy w ciągu kwartału, co oznacza średnio jedną wizytę w miesiącu. Taką częstotliwość odwiedzania stacji benzynowej zadeklarowało ok. 70 proc. badanych.

Proxi.cloud zdecydowała się również na zbadanie natężenia ruchu na stacjach benzynowych. Największy ruch panuje w godz. 14-16. Nie powinno to dziwić, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że to właśnie często w tych godzinach kierowcy wracają z pracy czy z zajęć na uczelni, a po drodze chcą albo zatankować auto, albo np. zjeść ciepły posiłek lub napić się kawy.

Jeśli chodzi o ruch w poszczególnych dniach, to zdecydowanie najlepiej tankować w niedzielę (chociaż nie powiedziałabym, że sprawdza się to także w sezonie urlopowym). Z kolei najgorszym pomysłem jest podjechanie na stację benzynową w piątki, kiedy ruch jest zdecydowanie największy w tygodniu. Co ciekawe, kolejka w kasie na stacji benzynowej może być równie długa także w czwartki i środy.

Liderem wśród stacji paliw jest Orlen. Reszta w tyle

Z badania wynika także, że wśród młodych Polaków największą popularnością cieszy się Orlen – zwłaszcza na Mazowszu. Można przypuszczać, że oprócz silnej pozycji marki wpływa na to również stale powiększający się asortyment sklepowy (przykładem może być oferta wegańska). Analitycy są zdania, że tak dużą popularność Orlen może też zawdzięczać sponsoringowi sportowemu. Przypuszczalnie jednak, mimo wszystko, większy wpływ ma np. rozmieszczenie stacji.

Stacją, która zajęła drugie miejsce w zestawieniu, jest BP. Największą popularnością cieszy się na Śląsku – tam całkiem niezłe wyniki zdobywa również Shell. Wszystko wskazuje jednak na to, że Orlen jeszcze długo może czuć się niezagrożony przez konkurencję.