Credit Agricole i Nest Bank z najwyżej oprocentowanymi lokatami. Z obiema ofertami jest tylko jeden problem

Finanse Dołącz do dyskusji
Credit Agricole i Nest Bank z najwyżej oprocentowanymi lokatami. Z obiema ofertami jest tylko jeden problem

Mogłoby się wydawać, że czas nieźle oprocentowanych lokat już się skończył. Z prognoz wynikało zresztą niedawno, że lokaty oprocentowane na 7-8 proc. mogą odejść w zapomnienie. Na szczęście ten scenariusz na razie się nie sprawdził i wciąż można otworzyć lokatę na całkiem korzystnych warunkach.

Lokata 8 proc. w banku Credit Agricole. Ale tylko dla nowych klientów

Obecnie tylko jeden bank oferuje klientom możliwość otwarcia lokaty oprocentowanej na poziomie 8 proc. – jest to Credit Agricole (trzeba zresztą przyznać, że oferty lokat tego banku stosunkowo często znajdują się w grupie najatrakcyjniejszych). Zła wiadomość jest jednak taka, że Lokata Powitalna, jak sama nazwa wskazuje, jest wyłącznie dla nowych klientów banku. W dodatku konieczne jest spełnienie kilku dodatkowych warunków – oprócz wyrażenia zgód marketingowych i założenia konta osobistego, w każdym miesiącu trwania lokaty klient musi dokonać co najmniej 10 transakcji bezgotówkowych (kartą do konta lub potwierdzonych kodem BLIK), a ponadto przynajmniej raz zalogują się do aplikacji CA24 Mobile. Należy też zwrócić uwagę, że lokatę na 8 proc. w Credit Agricole można założyć jedynie na 6 miesięcy – przy maksymalnym wkładzie wynoszącym 40 tys. zł.

Oprócz oferty Credit Agricole warto zwrócić uwagę na jeszcze trzy oferty – mowa o propozycjach Nest Bank, Bank Nowy oraz VeloBank. Niestety, podobnie jak w przypadku Credit Agricole, lokaty o atrakcyjnym oprocentowaniu mogą założyć jedynie nowi klienci.

Jeśli chodzi o Nest Bank, nowy klient musi założyć konto osobiste, wyrazić zgody marketingowe, a w dodatku zapewnić na nie stałe wpływy na poziomie co najmniej 2000 zł miesięcznie. Konieczne będzie też dokonanie odpowiedniej liczby transakcji – zamiast jednak 10, jak w Credit Agricole, wystarczą 3. Nest Lokata Witaj jest oprocentowana na poziomie 7,10 proc.; można założyć tylko jedną lokatę i wpłacić na nią maksymalnie 25 tys. zł. Lokata jest półroczna.

Bank Nowy i VeloBank już tak nie zachwycają – mimo oprocentowania 7 proc.

Uwagę – pod względem oprocentowania – przykuwają też wspomniane oferty od Banku Nowy oraz VeloBanku. Sęk jednak w tym, że pierwsza z lokat ma miesięczny okres zapadalności; Lokatę Mobilną na Start VeloBanku można założyć na 2 miesiące. Tym samym mimo że obie lokaty są oprocentowane na poziomie 7 proc., ich założenie może dla wielu osób mijać się z celem. Pewnym pocieszeniem jest natomiast fakt, że klienci, którzy zdecydują się na te oferty, nie muszą spełniać zbyt wielu dodatkowych warunków – właściwie wystarczy, że otworzą rachunek depozytowy (Bank Nowy) lub wyrażą zgody marketingowe (VeloBank).