Mecz Polska – Meksyk. Gdzie oglądać w internecie legalnie i za darmo?

Technologie Dołącz do dyskusji (6)
Mecz Polska – Meksyk. Gdzie oglądać w internecie legalnie i za darmo?

Mecz Polska – Meksyk rozpocznie się dzisiaj o godzinie 20.45. Gdzie oglądać mecz Polska – Meksyk w internecie, legalnie i jednocześnie za darmo? 

Po zremisowanym spotkaniu z Urugwajem, kadra Adama Nawałki stanie przed kolejnym sportowym wyzwaniem, choć póki co tylko „towarzyskim”. Chodzi o mecz Polska – Meksyk, który zostanie rozegrany dzisiaj o godzinie 20.45. To pierwszy pojedynek naszej reprezentacji narodowej z Meksykanami od 2011 roku, kiedy to Polsce grającej w osłabieniu udało się zremisować spotkanie 1-1. Dziś jednak ambicje Biało-Czerwonych są większe.

Polska gra dzisiaj o 20.45

Polska, jedna z najlepszych drużyn Europy, a być może – jeśli wierzyć rankingom FIFA (nie wierzyć) – świata w kontekście nadchodzących Mistrzostw Świata 2018 w Rosji stara się nauczyć tego, jak grać z drużynami pochodzącymi z innych kontynentów. Z tego też względu celowo wybrano w tych meczach kierunek amerykański. Mniej celowo, ale zapewne również słusznie, Polacy mają okazję nauczyć się w tych sparingach gry bez Roberta Lewandowskiego. Póki co mecz z Urugwajem nie wyłonił godnego następcy, a nasi rodacy nie zdobyli w nim bramki, choć nie ustępowali też drużynie gwiazdorów z Ameryki Południowej, co należy uznać za dobry prognostyk przed zbliżającym się Mundialem.

Mecz Polska – Meksyk. Gdzie oglądać w sieci legalnie i za darmo?

Przypominamy, że stacja Polsat nie posiada już praw do transmisji meczów Reprezentacji Polski w piłce nożnej. Tym samym nie będzie nam już dane słuchać komentarza Tomasza Hajto, ani oglądać spotkań np. w platformie iPla. Tym razem Polaków będziemy mogli podziwiać za pośrednictwem Telewizji Polskiej. Mecz będzie transmitowany o 20.45 w TVP 1 oraz TVP Sport. Mecz Polska – Meksyk będziemy mogli oglądać również w internecie – i to zupełnie za darmo, na łamach serwisu sport.tvp.pl.

Jest bardzo ważne, by nie dać się naciągnąć na różne „płatne transmisje SMS” lub żeby meczów nie oglądać za pośrednictwem podejrzanych stron czy platform P2P. Szczególnie te ostatnie, pokroju Sopcast czy AceStream, mogą spowodować odpowiedzialność prawną po naszej stronie. Wspominaliśmy o tym na łamach Bezprawnika wielokrotnie.

Należy pamiętać, że w internecie istnieje wiele stron, które oferują tak zwane nielegalne streamy, do których można dotrzeć za pośrednictwem takich agregatorów jak „Kuszo TV” czy „Meczyki”. Samo oglądanie takich streamów nie stanowi jeszcze naruszenie prawa (choć jest kilka wyroków Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, które mają odmienne zdanie w tej kwestii), przede wszystkim ryzykują osoby udostępniające nielegalną transmisję. Na pewno naiwnością jest wysyłanie rozmaitych SMS-ów Premium w celu uzyskania „lepszej jakości” i omijania kolejek.

Istnieją jednak miejsca i usługi, takie jak Sopcast, które działają w oparciu o technologię P2P. W nich jednocześnie odbierając obraz, wysyłamy go innym użytkownikom. Teoretycznie można więc dopuścić się w ten sposób naruszenia praw pokrewnych nadawców telewizyjnych i spotkać z odpowiedzialnością prawną.