Od porwania przez kosmitów można się ubezpieczyć. Od duchów zresztą też

Codzienne Na wesoło Dołącz do dyskusji
Od porwania przez kosmitów można się ubezpieczyć. Od duchów zresztą też

Czy zastanawialiście się kiedyś nad ubezpieczeniem od porwania przez kosmitów? W świecie nietypowych polis to tylko jedna z wielu kuriozalnych opcji dostępnych na rynku. Tak, tak: ubezpieczyciele i ich klienci nie zawsze twardo stąpają po ziemi.

Od czasu do czasu można napotkać na ekscentryczne ubezpieczenia wykraczające daleko poza granice zwykłej wyobraźni.

Cenny zez

Ben Turpin, gwiazda kina niemego, atutem uczynił swój defekt fizyczny – zez. W 1920 roku wykupił więc ubezpieczenie mające finansowo ochronić go przed skutkami utraty tej charakterystycznej cechy.

Załoga Apollo 11

W 1969 roku załoga Apollo 11 w ramach przygotowań do misji na Księżyc napotkała na problem z uzyskaniem ubezpieczenia na życie. Neil Armstrong, Buzz Aldrin i Michael Collins zamiast wykupienia standardowej polisy podpisali więc pamiątkowe koperty. Sprzedaż kopert kolekcjonerom, w razie śmierci astronautów, miała zapewnić rodzinom śmiałków solidne wsparcie finansowe.

Jackie Chan nie mógł się ubezpieczyć

Ubezpieczenie nóg Davida Beckhama czy głosu i nóg Mariah Carey nie dziwi tak mocno jak polisa na wypadek uprowadzenia przez kosmitów. Jednak nie każda gwiazda ekranu może się ubezpieczyć. Ryzykowne wyczyny kaskaderskie Jackie Chana wykluczyły go z możliwości wykupienia standardowego ubezpieczenia zdrowotnego.

Ubezpieczenie na wypadek porwania przez UFO

Czy wiedzieliście, że w Stanach Zjednoczonych można wykupić ubezpieczenie od porwania przez kosmitów? Takie ubezpieczenia są dostępne w USA od kilkudziesięciu lat. Aby otrzymać pieniądze z polisy, trzeba przedstawić wiarygodne dowody na uprowadzenie, a z tym może być spory problem.

W USA można również ubezpieczyć się na wypadek, gdyby święty mikołaj w trakcie roznoszenia prezentów utknął w kominie i go uszkodził.

Duchy mogą być niebezpieczne

Czy duchy istnieją? Zdaniem zarządu hotelu Royal Falcon Hotel w Lowestoft jak najbardziej. Dlatego szefostwo hotelu ubezpieczyło pracowników i gości na wypadek kalectwa lub śmierci wywołanych spotkaniem ze zjawiskiem nadprzyrodzonym.

Dobry pracownik jest w cenie

Na przykład w Stanach Zjednoczonych i Australii firmy mogą wykupić polisę na wypadek utraty wysokiej rangi pracownika – dyrektora itp., którego praca ma zasadnicze znaczenie dla działalności przedsiębiorstwa.

Ubezpieczenie na wypadek ataku japońskiego kraba pacyficznego

Oceanarium w Birmingham zabezpieczyło się na kwotę miliona funtów przed finansowymi konsekwencjami ataku japońskiego kraba pacyficznego o rozpiętości odnóży do 4 metrów na któregoś ze zwiedzających.

Pieniądze na poprawę humoru

Czy można ubezpieczyć się na wypadek trwałej utraty poczucia humoru? Okazuje się, że tak. Komik Rich Hall podpisał z ubezpieczycielem umowę, zgodnie z którą w takiej sytuacji ten zobowiązuje się wypłacić mu milion funtów. A to nie jedyne z ubezpieczeń, z którego można się uśmiać. Okazuje się, że na początku XIX wieku widzowie masowo kupowali ubezpieczenie na wypadek śmierci ze śmiechu, ponieważ bali się, że w razie utraty przez nich życia na sali kinowej ich rodzina zostanie bez pomocy.

Obecnie branżę ubezpieczeniową rewolucjonizuje sztuczna inteligencja. AI jest wykorzystywana do modelowania wyceny ryzyka, dopasowywania ofert do potrzeb klientów oraz automatycznej wyceny odszkodowań. Prognozuje się, że do 2030 roku algorytmy znacznie zmienią sposób działania towarzystw ubezpieczeniowych. Jeszcze mocniej wpłyną na obsługę klienta, wycenę likwidacji szkód i sam produkt ubezpieczeniowy.