Bank Pekao wreszcie powiadomi nas, gdy coś niepokojącego wydarzy się na naszym koncie. Lub coś bardzo miłego

Finanse Technologie Dołącz do dyskusji
Bank Pekao wreszcie powiadomi nas, gdy coś niepokojącego wydarzy się na naszym koncie. Lub coś bardzo miłego

W jednym z największych banków działających w Polsce pojawiła się jedna z najbardziej oczekiwanych funkcji. Powiadomienia o przelewach przychodzących w Pekao SA można włączyć zarówno poprzez przeglądarkę internetową, jak i przez aplikację PeoPay.

O tym, że pieniądze uciekają z konta, zazwyczaj wiemy bardzo szybko, robiąc zakupy lub opłacając rachunki. Ważniejsze jest często to, kiedy przelewy trafiają do nas. Wielu klientów banków bardzo ceni sobie powiadomienia, które informują ich, że na rachunku bankowym pojawiła się jakaś kwota np. wynagrodzenie z pracy lub przelew od innej osoby.

Powiadomienia o przelewach przychodzących w Pekao SA można łatwo włączyć przez aplikację lub stronę

Teraz z możliwości uruchomienia takich powiadomień mogą korzystać także klienci Banku Pekao SA. Tę funkcjonalność można uruchomić poprzez:

  • aplikację PeoPay: należy wybrać opcję „Więcej”, a następnie „Ustawienia” i „Powiadomienia”,
  • w serwisie internetowym Pekao24: należy wybrać „Ustawienia” w prawym górnym rogu, a następnie opcję „Powiadomienia”.

Każdy z klientów może wybrać czy chce otrzymywać powiadomienia push z aplikacji PeoPay, które są bezpłatne, czy też zwykłe SMS-y, za które, w zależności od taryfy albo płacić nie trzeba, albo koszt jednego z nich to 20 groszy. Dla tych, którzy mają aplikację PeoPay, najlepsza będzie ta pierwsza opcja, bowiem za darmo będą mogli otrzymywać informację o wpływie na konto.

Co istotne takie powiadomienia pozwalają zobaczyć nie tylko kwotę, jaką się otrzymało, ale także od kogo i na które konto był wpływ. Wszystko to bez potrzeby logowania się na konto.

Ustawienia powiadomień nie muszą dotyczyć tylko przelewów przychodzących. Już wcześniej w Pekao można było zaznaczyć, aby aplikacja powiadamiała nas np. o nowym logowaniu do bankowości internetowej lub o przelewach wychodzących. Zwłaszcza przydatne są powiadomienia o tych płatnościach, które ustawione zostały z przyszłą datą, a których nie udało się zrealizować np. z powodu zbyt niskiego stanu konta.

Klienci firmowy nadal muszą poczekać na szybkie powiadomienia dotyczące przelewów przychodzących

Możliwość otrzymywania powiadomień o przelewach przychodzących jest obecnie dostępna głównie dla klientów indywidualnych. Taka funkcjonalność przydałaby się też klientom, którzy w Pekao prowadzą konta firmowe. Niestety aktualnie dla nich nie ma opcji powiadomień.

Być może niedługo pojawią się one także dla tego grona klientów, którzy na pewno byliby zadowoleni, mogąc szybko dostawać informację o płatnościach np. od kontrahentów.