Revolut rozdaje kolejne kryptowaluty, ale abonamentu RTV z tego raczej nie opłacicie

Finanse Dołącz do dyskusji
Revolut rozdaje kolejne kryptowaluty, ale abonamentu RTV z tego raczej nie opłacicie

Revolutowi najwyraźniej spodobało się rozdawanie pieniędzy w postaci kryptowalut, ale – że tak powiem – lepiej już było. 

Od samego początku pisaliśmy o tym, że Revolut rozdaje pieniądze i to wcale nie takie małe, jeśli weźmiemy pod uwagę, że ktoś po prostu… no, na masową skalę rozdaje pieniądze. Początkowo było to nawet 70 złotych, choć obecnie kryptowaluty chyba umierają. Jak wspominałem wczoraj, było brać pieniądze, które rozdawał Revolut, gdy informowaliśmy.

Oferta na Polkadot wciąż jest zresztą dostępna, natomiast w zakładce „edukacja” popularnej aplikacji finansowej pojawił się nowy quiz, który dotyczy tym razem kryptowaluty o nazwie 1inch. Początkowo do zgarnięcia było 45 złotych, następnie 22 złote, a obecnie trochę szkoda zachodu, ponieważ dostać możemy maksymalnie równowartość 1,50 złotego.

Revolut rozdaje kryptowaluty

Czy warto wziąć udział w quizie, który pozwoli nam zdobyć tak mało pieniędzy? I tak, i nie. Tak, ponieważ całość zajmuje dosłownie 3 minuty. Tak, ponieważ w zamian otrzymujemy nie tyle pieniądze, co nieznaczną część kryptowalut 1inch, których przecież nie musimy sprzedawać. Możemy zostawić w aplikacji, zapomnieć i mieć nadzieję, że za kilka lat okaże się, że są warte setki tysięcy złotych.

Ja w taki scenariusz zresztą nie wierzę, podobnie jak podczas rozwiązywania promocyjnego quizu nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że odpowiadam na wybitnie bzdurne pytania dotyczące projektu, który zaraz rozbije się o glebę. Wszak wykres kursowy 1inch w dość brutalny sposób weryfikuje ten projekt. Jeszcze rok temu za jedną sztukę kryptowaluty mogliśmy dostać 16 złotych, dziś jest to nieco ponad 2 złote.

Na abonament RTV nie starczy

Z drugiej strony być może warto poczekać z wypełnianiem kursu w Revolucie. Jeżeli rozdawana część kryptowaluty stopniowo się zmienia, to być może będzie się też zmieniała na plus (choć logika wskazuje raczej na rozwadnianie całej puli i niewiele pozwala myśleć, by ten trend miał się zmienić). Szczęśliwcy, którzy zareagowali sprawnie i szybko, wyciągnęli 45 z tej zabawy 45 złotych. Oczywiście nie na czysto, bo przecież jeszcze jest do zapłacenia podatek od nagrody z Revoluta.

Miesięczny koszt abonamentu RTV w 2022 roku to 24,50 złotego, więc z promocji Revoluta nie starczy nam nawet na sam abonament za radioodbiornik (7,50 zł).