Stokrotka rzuca rękawicę konkurentom. To może być wstęp do dalszej ekspansji

Biznes Zakupy Dołącz do dyskusji
Stokrotka rzuca rękawicę konkurentom. To może być wstęp do dalszej ekspansji

Oprócz Biedronki, Dino i Lidla, często zapominamy o innych sieciach supermarketów, które dosyć dobrze rozwijają się w Polsce. Jedną z nich jest Stokrotka, której wyniki finansowe za rok 2024 mogą budzić podziw. Przedstawiciele sieci przyznają, że tak dobre dane mogą być podstawą do dalszej ekspansji tych sklepów na polskim rynku. Aby to zrobić, sieć sklepów ma zamiar wykonywać szereg działań marketingowych i promocyjnych.

Przychody Stokrotki cały czas rosną. Oznacza to ugruntowanie pozycji sieci na polskim rynku

Z informacji prasowych przekazanych przez sieć, wynika, że przychody Stokrotki wyniosły w ubiegłym roku 1,890 mld euro, notując wzrost o 8,7% rok do roku. Z tych wyników zadowoleni są przedstawiciele firmy – komentował je min. Arūnas Zimnickas, dyrektor zarządzający, prezes zarządu Stokrotki:

Wyniki finansowe za miniony rok odzwierciedlają stabilność naszej firmy oraz skuteczne zarządzanie w zmiennym i wymagającym otoczeniu rynkowym. Nasze działania koncentrują się na odpowiedzialnych decyzjach, co pozwala nam utrzymać równowagę między realizacją celów biznesowych a dbałością o długoterminowy rozwój i silną pozycję rynkową.

Akcje promocyjne mają być kluczem do dalszej ekspansji sieci na polskim rynku

Jak Stokrotka będzie starać się pozyskiwać nowych klientów? Kluczem mają być akcje marketingowe i promocyjne. Jedną z nich była kampania z 2024 roku pod hasłem „Tanio tutaj jest”. W jej ramach sieć Stokrotka zdecydowała się na obniżenie cen aż 600 produktów. Sklep oferował także rabaty dla osób, legitymujących się Kartą Dużej Rodziny i korzystających z aplikacji Nasza Stokrotka.

Oferowanie tego typu udogodnień nie dobiło się bez echa w branży handlowej. Sieć została uhonorowana nagrodą w kategorii Promocja Roku w ramach „BLIX AWARDS – Wybór Konsumentów 2024”.

Dodatkowo firmy z grupy MAXIMA GRUPĖ zdecydowały się do dołączenia do proekologicznej inicjatywy Science Based Targets i zobowiązania się do osiągnięcia celów, zgodnych z porozumieniem paryskim.

Stokrotka to sieć, która należy do litewskiej grupy MAXIMA

Stokrotka ma około 20 procent polskiego rynku dla sklepów blisko-domowych. O tym, że sieć należy do litewskiego właściciela, możemy dowiedzieć się, gdy tylko rozejrzymy się po jego wnętrzu. Często naszym oczom ukaże się wiele produktów, pochodzących z Litwy. Są to towary spożywcze, alkohole itp. Polska to dla grupy MAXIMA główne miejsce ekspansji i rozwoju. Stokrotka otworzyła w 2024 roku 36 nowych sklepów własnych, a w poprzednich latach otwieranych było około 100 placówek rocznie.