Żabka umożliwi zakupy online. Podobną strategię obierają też inne sklepy

Zakupy Dołącz do dyskusji (45)
Żabka umożliwi zakupy online. Podobną strategię obierają też inne sklepy

Żabka zdecydowała, że umożliwi zakupy online i tym samym wchodzi na stale powiększający się rynek e-grocery. To zresztą nie jedyna sieć, która w ostatnich dniach zdecydowała się na taki krok. Usługę click&collect wprowadziła również Stokrotka. Oba programy to jednak programy pilotażowe i skorzystają z nich klienci tylko w niektórych miastach. 

Żabka umożliwi zakupy online. Na razie program rusza w dwóch miastach

W ostatnich tygodniach sklepy, które już od dawna oferują usługę e-zakupów (zwłaszcza spożywczych) muszą mierzyć się z ogromnym zainteresowaniem Polaków. Z jednej strony to powód do radości (większe zyski), z drugiej – prawdziwe wyzwanie logistyczne.

Nic dziwnego, że w obliczu znacznie zwiększonego popytu kolejne sklepy decydują się na wejście na rynek e-grocery. Wśród nich jest Żabka, która uruchamia internetowy sklep z żywnością i usługę click&collect. Zamówienia będzie można składać przez aplikację Żappka. Na razie jednak z usługi skorzystają klienci trzech, a w najbliższej przyszłości – dwudziestu warszawskich Żabek. Po odbiór zamówienia trzeba będzie zgłosić się do sklepu.

Żabka równolegle będzie testować usługę dowozu zakupów do domu – ale tylko w Poznaniu. W tym przypadku zamówienie trzeba będzie złożyć za pomocą strony internetowej lub dokonać go telefonicznie. Niestety – na razie z tego rozwiązania skorzystają jedynie osoby, które mieszkają w jednej z dwóch dzielnic miasta – na Łazarzu lub Jeżycach.

Co ciekawe, Żabka już wcześniej planowała wejście na rynek e-grocery. Miało to nastąpić jednak dopiero w drugiej połowie 2020 r. Epidemia koronawirusa jednak najwidoczniej przyspieszyła zmiany. Można się spodziewać, że jeśli zainteresowanie ze strony klientów będzie wystarczająco duże, to Żabka rozszerzy obie usługi na kolejne miasta.

Stokrotka także umożliwi zakupy typu „zamów i odbierz”

Jeszcze wcześniej zakupy realizowane w trybie „zamów i odbierz” postanowiła umożliwić sieć Stokrotka. Na razie jednak klienci będą mogli zakupić podstawowe, niezbędne produkty. Zarząd zapowiada jednak, że asortyment będzie stale rozszerzany. Zamówienia można dokonać na stronie internetowej sklepu. Po jego odbiór należy udać się do sklepu – do specjalnie wydzielonej kasy. Będzie można również zapłacić na miejscu – także gotówką czy bonami.

Niestety, podobnie jak w przypadku Żabki, usługa będzie na początku dostępna jedynie dla nielicznych klientów. W tym przypadku – dla mieszkańców Lublina. Prawdopodobnie usługa pojawi się jednak także i w innych miastach.