Koniec tanich kont Netflix, Showmax, Spotify czy CDA.pl. Allegro zmienia swój regulamin

Technologie Zakupy Dołącz do dyskusji (222)
Koniec tanich kont Netflix, Showmax, Spotify czy CDA.pl. Allegro zmienia swój regulamin

Allego postanowiło walczyć z komercyjnym współdzieleniem kont w popularnych platformach streamingowych typu Netflix, Showmax, Spotify czy CDA.pl. Tanie konta Netflix odejdą do lamusa?

Informację tę można wywodzić z aktualizacji Załącznika Nr 1 do regulaminu platformy sprzedażowej, która obejmuje listę ksiąg towarów zakazanych. Allegro nie siliło się nawet na jakieś ogólne . ujęcie przedmiotów czy usług, których nie chcą widzieć w swoim serwisie. 38. punkt regulaminu jest napisany tak bardzo wprost, jak to tylko było możliwe:

Wszelkiego rodzaju kody, hasła, tokeny, klucze lub konta (dalej zwane łącznie „Kodami”), które umożliwiają wyłącznie nieodpłatny dostęp oraz skorzystanie z usług pozwalających na oglądanie oraz słuchanie na życzenie treści multimedialnych za pośrednictwem internetu w postaci tzw. video on demand np. Netflix, Showmax, HBO Go, Cda Premium, VOD.pl, Player.pl, za wyjątkiem kart podarunkowych lub voucher’ów, obejmujących Kody, które są dystrybuowane przez podmioty prowadzące oficjalną działalność w zakresie ich odsprzedaży, działające w ramach umów zawartych z Allegro.pl.

Tanie konta Netflix zarazą serwisu

Choć twórcy serwisu Netflix przez lata przekonywali, że bardzo podoba im się idea współdzielenia konta między znajomymi, to jednak internauci – a internauci z Polski lubią takie sytuacje szczególnie – bardzo szybko zaczęli nawiązywać nowe „znajomości” odpłatnie, za pośrednictwem Allegro. Co więcej, często nie wyglądało to nawet tak, że ktoś płacił jeden abonament, a następnie rozdzielał go pomiędzy użytkowników. Istniała praktyka ciągłego zakładania nowych kont na nowe karty kredytowe, a te zawsze są objęte darmowym okresem próbnym, więc Netflix nie zarabiał ani trochę, nawet odrobinki.

Może się nam wydawać, że jako uczciwi subskrybenci Netflixa nie tracimy na takich praktykach, ale to nie jest do końca prawda. Już od pewnego czasu mówi się o nowych cennikach usługi, które tak naprawdę wprowadzają nowy, jeszcze droższy pakiet, nie dając w zamian nic nowego. Spekuluje się, że podnoszeniem cen Netflix chce sobie rekompensować fakt, iż sporo osób ich najzwyczajniej w świecie kantuje – właśnie w taki sposób, w jaki robią to Allegrowicze. Pozostaje mieć nadzieję, że regulamin serwisu będzie nie tylko wprowadzony, ale również egzekwowany, z czym – wiadomo – bywa różnie.