Facebook pożera wszystko – szkodę ubezpieczeniową od dziś zgłosimy na… Messengerze

Codzienne Technologie dołącz do dyskusji (20) 11.09.2017
Facebook pożera wszystko – szkodę ubezpieczeniową od dziś zgłosimy na… Messengerze

Maja Werner

Zgłoszenie szkody ubezpieczeniowej przez internet. Facebook Messenger miał być godnym następcą Gadu Gadu, a tymczasem powolutku staje się też następcą e-maila, Skype’a, telefonu czy… samego Facebooka.  Od teraz szkodę ubezpieczeniową zgłosimy przez serwis społecznościowy Marka Zuckerberga. 

Kto by pomyślał. Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że z ubezpieczycielem nie tylko będzie trudno dogadać się przez internet, ale zarazem czeka nas tona papierów do powypełniania. A tymczasem technologia powolutku pcha nas w tym kierunku, że będzie to równie proste, co zapytanie koleżanki z pracy o przepis na tę fantastyczną szarlotkę, którą nas niedawno uraczyła.

Zgłoszenie szkody ubezpieczeniowej przez internet

Jak wynika z otrzymanej informacji prasowej, pierwszym ubezpieczycielem w kraju, który zdecydował się na tak praktyczny aspekt komunikacji za pośrednictwem Messengera, jest Warta.

Programiści ubezpieczyciela wykorzystali coraz chętniej używanego przez duże firmy Chatbota, łącząc go przy okazji z innymi narzędziami.

– Profil Warty na Facebooku jest naszą odpowiedzią na potrzeby klientów, korzystających przede wszystkim ze smartfonów oraz aplikacji Messenger. W budowę tej strony i jej funkcjonalności zaangażowane były osoby z wielu działów firmy, oprócz marketingu także likwidacji szkód, operacji, sprzedaży czy IT. Zaproponowane przez nas rozwiązanie jest unikatowe na polskim rynku i pokazuje nasze podejście do obecności w mediach społecznościowych. Chcemy być użyteczni dla klientów, oferując im przydatne treści oraz przyjazne funkcjonalności, ułatwiające kontakt z nami. Dzięki naszemu profilowi na Facebooku korzystanie z ubezpieczeń ma być jeszcze łatwiejsze

– zachwala nową funkcjonalność Bogusława Potacka, dyrektor Departamentu Marketingu i PR w Warcie.

Warto przy tym dodać, że prócz algorytmów zgłoszenia szkody, Messenger Warty oferuje też „bazę wiedzy” oraz opcje typowe dla standardowej infolinii.

Warta wchodzi na Facebooka z przytupem

Trochę naszukałam się profilu Warty na Facebooku. Rzeka Warta, Warta Poznań… W końcu – jest, gdzieś na szarym końcu. Nic dziwnego, skoro ubezpieczyciel najwyraźniej jak dotąd miał swoją przygodę z popularnym serwisem internetowym… No cóż, powiedzmy dyplomatycznie, że skupiał się na nieco innych aspektach swojej działalności. W chwili, gdy piszę te słowa, profil na Facebooku lubi niewiele ponad 140 osób. Nieźle. Z prawniczego punktu widzenia warto zauważyć, że ubezpieczyciel uderzył w dość interesującą praktykę publikowania… regulaminu fanpage’a. Biorąc pod uwagę jak rozwija się Facebook i jego powiązanie z usługodawcami – takie działanie powinno być w przyszłości standardem.

20 odpowiedzi na “Facebook pożera wszystko – szkodę ubezpieczeniową od dziś zgłosimy na… Messengerze”

  1. No heyka ziom, chyba przydzwonila we mnie lasencja, level 27, szeryfowala na lewym, ja ja prawym, bo mam kamerke Xiaomi, chcialem streamowac, co te rozowe paski robia. I mnie przytarla. Nie mam zalu, bo filmik fajnie sie monetyzuje, ale psiarnia kazala zglosic, bo jakies wapno wezwal. Odezwij sie co i jak noi #sendnudes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *