6500 zł brutto w Biedronce. Lekarze stażyści, nauczyciele i urzędnicy mogą tylko pomarzyć o takiej pensji

Gorące tematy Praca Dołącz do dyskusji (534)
6500 zł brutto w Biedronce. Lekarze stażyści, nauczyciele i urzędnicy mogą tylko pomarzyć o takiej pensji

6500 zł pensji w Biedronce – takie zarobki oferowane są kierownikom sklepów w największych miastach. Biedronka wystartowała z atrakcyjną kampanią „Kroją się podwyżki”.

Jak dowiadujemy się z ogłoszeń o pracę Biedronka postanowiła zachęcić do składania swoich CV w najlepszy sposób – zwiększając oferowane wynagrodzenie. W zależności od stanowiska i miejsca zamieszkania można zarobić od 3250 zł aż do 6500 zł brutto. Biedronka podzieliła sklepy na 3 strefy.

Strefa A to mniejsze miasta i wsie. Tam początkujący kasjer zarobi 3250 zł brutto wraz z premią na start. Zastępca kierownika sklepu otrzyma 4150 zł, a sam kierownik sklepu wraz z premią na start 5900 zł.

W strefie B obejmującej większe miasta kasjer na start otrzyma 3450 zł, zastępca kierownika 4500 zł, a kierownik do 6200 zł.

6500 zł w Biedronce czeka na pracowników w największych miastach

W strefie C początkujący kasjer otrzyma 3600 zł brutto na start. Zastępca kierownika sklepu może liczyć na wynagrodzenie rzędu 4800 zł. a kierownik sklepu na 6500 zł. Przedstawiciel Biedronki pan Tomasz Dejtrowski w komentarzu dla portalu wiadomościhandlowe.pl wskazał, że wynagrodzenia oferowane w poszczególnych strefach uwzględniają wynagrodzenie podstawowe oraz premię na start. Obejmują również premię za pozytywną ocenę tajemniczego klienta oraz premię za brak nieplanowanych nieobecności. Bez tych składników wynagrodzenie jest trochę niższe niż wskazane w ogłoszeniach zachęcających do podjęcia pracy. Dla kasjera, który dopiero zaczyna swoją przygodę z Biedronką jest to 3400 zł, a dla kasjera z 3 letnim stażem to 3650 zł brutto. Podwyżki dotyczą również osób pracujących w centrach dystrybucyjnych i magazynach Biedronki.

6500 zł w Biedronce to nie wszystko na co może liczyć pracownik

Podwyżki w Biedronce  to nie jedyne na co może liczyć pracownik. Umowa o pracę jest zawierana bez okresu próbnego. Czas pracy jest elastyczny, dzięki czemu możłiwa jest studencka praca w Biedronce. W sieci sklepów Biedronka aktualnie jest prowadzonych 20 różnych programów socjalnych, które można podzielić tematycznie na programy w zakresie zdrowia, rodziny i edukacji. Pracownicy mają zapewnioną prywatną opiekę medyczną, karty MultiSport. Dodatkowo pracownicy korzystają z bonów świątecznych, kart przedpłaconych do wykorzystania w sklepach Biedronka i drogeriach Hebe. Sieć chwali się również, że dzieci pracowników też mogą liczyć na rożne bonusy takie jak paczki, wakacje, kolonie.

6500 zł w Biedronce to więcej niż pensja dwóch lekarzy stażystów

Od 1 stycznia zwiększyła się stawka pensji minimalnej. Obecnie wynosi 2600 zł. Jednak jak się okazało, nie wszyscy będą ją otrzymywać od 1 stycznia 2020 r. Poszkodowani są absolwenci studiów medyczni, którzy musza odbyć obowiązkowy staż podyplomowy. Jego okres to 13 miesięcy. Przez kilka dni żyli w przekonaniu, że będą zarabiać mniej niż wysokość minimalnego wynagrodzenia i będą pracować za mniej niż 2500 zł. Wszystko z powodu tego, że Ministerstwo Zdrowia nie wydało stosownego rozporządzenia, które uwzględniłoby podwyżkę płacy minimalnej. Na szczęście Ministerstwo zdążyło już dostrzec swoje przeoczenie i w wydanym komunikacie poinformowało, że lekarz stażysta powinien mieć wypłacane wynagrodzenie w wysokości 2.600 zł.

6500 zł w Biedronce to więcej niż pensja dwóch nauczycieli

Od nowego roku podwyżki doczekali się również nauczyciele. Dzięki nowemu rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej  wiemy ile zarabia nauczyciel w Polsce .  Jeżeli posiada przygotowanie pedagogiczne i stopień magistra, w zależności od stopnia awansu zawodowego zarobi w 2020 roku:

  • stażysta – 2782 zł
  • kontraktowy  – 2862 zł
  • mianowany – 3250 zł
  • dyplomowany 3817 zł

To nadal znacznie mniej niż otrzymuje na start kasjer w Biedronce.  Może warto pomyśleć o zmianie pracy w 2020 roku?