Masz konto oszczędnościowe? Pff, amator! Alior Bank ma już konta MEGA oszczędnościowe

Finanse Dołącz do dyskusji
Masz konto oszczędnościowe? Pff, amator! Alior Bank ma już konta MEGA oszczędnościowe

Konto oszczędnościowe to pojęcie , które stosunkowo niedawno zaczęło się pojawiać w języku przeciętnego polskiego konsumenta. A Alior Bank już teraz forsuje konto MEGA oszczędnościowe.

Alior Bank włącza się do walki z największymi polskimi bankami i ich ofertami, wśród których jest już między innymi ING czy Bank Pekao. 8 proc. oprocentowania w skali roku daje już nawet Bank Millennium i nie będę ukrywał – skubani skusili mnie kilka dni temu, by założyć u nich konto oszczędnościowe.

Alior Bank prezentuje konto MEGA oszczędnościowe

Dlaczego MEGA? Krótko mówiąc, interpretuję to określenie jako swoisty chwyt marketingowy lub ewentualnie odniesienie do ostatniej kwoty oprocentowania w banku, która została znacząco podniesiona.

Na tle konkurencyjnych banków nie wyróżnia się ta propozycja jednak jakoś przesadnie, co zresztą możecie zobaczyć, korzystając z naszego kalkulatora pod tym tekstem.

Co nie zmienia faktu, że Alior Bank po prostu dał niezłą ofertę na konto oszczędnościowe. Jest to więc aż 8 proc. w skali roku (aktualnie nikt nie daje więcej na rynku, ale jest kilka banków z analogiczną ofertą). Aby uzyskać takie oprocentowanie, musi przelać do Aliora nowe środki, a także utrzymać stały miesięczny wpływ na konto w wysokości 2000 złotych (w przeciwnym wypadku oprocentowanie spadnie do 4 proc., więc lepiej o tym nie zapominać).

Konto MEGA oszczędnościowe pozwala nam na zmagazynowanie w nim do 400 000 złotych przy maksymalnym oprocentowaniu 8 proc., zaś powyżej tej kwoty możemy liczyć na mizerne 2 proc. – jest to jednak niestety standard przy obecnych promocjach branży bankowej.

Alior Bank – konto MEGA oszczędnościowe na tle konkurencji

Jeśli miałby szukać czegoś szczególnie wyróżniającego konto Alior Banku na tle konkurencji, to okres promocyjnego oprocentowania 8 proc. – 4 miesiące. Większość konkurentów w tym wypadku decyduje się na kwartalny okres, a potem albo trzeba negocjować, albo przeskoczyć ze środkami do kolejnego banku.

Coś mi podpowiada, że konta oszczędnościowe i lokaty w kontekście inflacji oraz rozpaczliwych prób ich minimalizowania przez oszędzanie na kontach tego typu, to złote czasy dla funkcjonujących w Polsce banków. Siłą rzeczy system promocji, który premiuje tylko nowe środki, wymusza by najbardziej przedsiębiorczy klienci przynajmniej raz na kwartał przerzucali zgromadzony kapitał do nowego miejsca.

I jeśli ktoś wyeksploatował już ING, Bank Pekao, Millennium Bank, Getin Bank czy Aion Bank, to teraz właśnie jest skazany na Aliora. Może też skorzystać z naszego kalkulatora i dobrać coś pod indywidualne preferencje.