Polska spółka technologiczna Autenti może się pochwalić kolejnymi wielomilionowymi inwestycjami. Tym razem mowa o 3TS Capital Partners oraz Elevator Ventures. Tym samym Autenti umacnia swoją pozycję w Europie i przybliża się do osiągnięcia celu. Jest nim zdobycie statusu największej platformy do e-podpisów w Europie.
Nowi inwestorzy zasilą polską spółkę kwotą 8,5 miliona euro
Autenti pochwaliło się właśnie dwoma nowymi inwestorami gotowymi wesprzeć tę polską spółkę technologiczną. Mowa o 3TS Capital Partners oraz Elevator Ventures. Pierwsza z tych spółek to jedna z ważniejszych europejskich firm typu private equity i venture capital. Druga zaś to Corporate Venture Capital należąca do Raiffeisen Bank International. Celem tej konkretnej spółki jest inwestowanie w branży fintech i szerzej szeroko rozumianej branży technolgoicznej.
Dlaczego akurat Autenti? Zbigniew Łapiński, Senior Partner w 3TS, wskazuje jakie atuty Autenti przesądziły o tej konkretnej inwestycji.
Ta inwestycja, druga już z naszego nowego Funduszu IV, doskonale wpisuje się w dotychczasową strategię inwestycyjną 3TS. Skupiamy się na skalowalnych spółkach technologicznych z unikalnym produktem. Autenti po zbudowaniu silnej pozycji w Polsce, jest gotowe na międzynarodową ekspansję i to jest modelowy moment na pojawienie się takiego funduszu jak nasz, który ma wiedzę i doświadczenie w skalowaniu biznesu na wielu rynkach.
W podobnym tonie wypowiada się Thomas Muchar, Dyrektor Zarządzający Elevator Ventures.
Tysiące małych i średnich przedsiębiorstw oraz wiele firm blue chip zweryfikowało produkt Autenti. Wierzymy, że łącząc holistyczną architekturę platformy z solidną wydajnością zespołu i umiejętnościami wykonawczymi w zakresie skalowania przedsiębiorstwa, Autenti może osiągnąć dominującą pozycję na konkurencyjnym rynku podpisów elektronicznych. Jako Elevator Ventures zidentyfikowaliśmy wiele potencjalnych form współpracy z RBI oraz sposobów, w jakie możemy pomóc firmie w skalowaniu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Grupa RBI ma ponad 17 milionów klientów w 12 krajach Europy Środkowo-Wschodniej i bankach satelickich, w których możemy zaoferować Autenti potencjalne synergie
Spółka w tej rundzie inwestycyjnej pozyskała dodatkowy kapitał w wysokości aż 8,5 miliona euro. Warto przy tym wspomnieć, że to niejedyni inwestorzy, którzy w ostatnim czasie wsparli tę konkretną firmę. Dotychczasowymi udziałowcami Autenti są już Alior Bank, Bank BNP Paribas, PKO Bank Polski, Black Pearls VC i Innovation Nest,
Autenti jest na dobrej drodze do osiągnięcia statusu domyślnej platformy e-podpisowej w Europie
Jak widać, inwestorzy dostrzegają znaczny potencjał rozwoju ze strony Autenti. Nie byłoby to możliwe bez posiadania konkretnego, innowacyjnego produktu. W tym przypadku mowa o platformie do e-podpisów. Spółka deklaruje, że zamierza powalczyć o status platformy pierwszego wyboru nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Grzegorz Wójcik, prezes i współzałożyciel Autenti, charakteryzuje zalety oferty swojego przedsiębiorstwa.
Od blisko 10 lat oferujemy nie tylko autorski koncept platformy do e-podpisów, ale cały ekosystem usług zaufania. Klienci mają u nas dostęp do wszystkich rodzajów e-podpisów, pieczęci elektronicznych, metod identyfikacji czy usług kwalifikowanych. To właśnie wyróżnia Autenti nie tylko w kraju, ale i za granicą, gdzie prowadzimy już swoją działalność. To co kluczowe to fakt, iż tworzymy europejski standard w zakresie e-podpisów i metod identyfikacji. Nasze rozwiązania są zbieżne z celami wyznaczonymi przez EU, choćby w zakresie eIDAS 2.0
Inwestorzy odbierają to w bardzo podobny sposób. Przywołać można tutaj ponownie wypowiedź Zbigniewa Łapińskiego z 3TS.
Autenti ma innowacyjną, funkcjonalną i skalowalną platformę do cyfrowego podpisywania i obiegu dokumentów, oferowaną w modelu SaaS, która adresuje rzeczywiste potrzeby optymalizacji procesów u blisko 4,500 klientów z różnych segmentów, w tym została wdrożona przez najbardziej wymagających klientów jakimi są największe polskie banki oraz duże międzynarodowe i polskie korporacje
Używanie kwalifikowanych podpisów elektronicznych coraz bardziej rozpowszechnia się w świecie europejskiego biznesu. Tym samym zapotrzebowanie na usługi takich firm jak Autenti będzie stale rosnąć. Sama spółka już teraz współpracuje z partnerami zagranicznymi, między innymi w Hiszpanii, Czechach, Słowacji i Niemczech. Równocześnie współpracuje z takimi przedsiębiorstwami jak EY, Microsoft, Decathlon, Ikano Bank, Toyota Leasing, Siemens Finance, czy Vienna Life.
Nic dziwnego, że Autenti wyznacza sobie nie tylko dość ambitne cele, ale i względnie krótki czas ich osiągnięcia. W ciągu najbliższych 3 lat spółka chce poszerzyć bazę swoich klientów siedmiokrotnie. Równocześnie w przyszłym roku zamierza obsługiwać wszystkie języki europejskie.