10 najczęściej piraconych filmów minionego tygodnia. Avengers na torrentach z dopiero czwartą pozycją

Technologie Dołącz do dyskusji (16)
10 najczęściej piraconych filmów minionego tygodnia. Avengers na torrentach z dopiero czwartą pozycją

Avengers na torrentach cieszą się popularnością, choć jest to jedna z tych wersji filmów, które cieszą tylko największych masochistów. 

Box Office mówi dużo o komercyjnym sukcesie danego filmu, natomiast niekoniecznie o jego rzeczywistej popularności wśród widzów. Ci, pomimo kwitnącego rozwoju atrakcji pokroju Showmax, Netflix czy HBO GO, wciąż lubią korzystać z pirackich źródeł pozyskiwania filmów. Czy na przykład serwis CDA.pl można uznać za takie miejsce? Zdaniem właścicieli tego portalu „nie”, choć niedawno sprawdziliśmy jak wygląda baza filmowa tego portalu i wcale nie jest to obraz szczególnie kolorowy w obliczu argumentów o tym jak bardzo CDA stara się być legalne.

Avengers na torrentach pod Larą Croft

Serwis TorrentFreak cyklicznie przygotowuje zestawienie najczęściej piraconych filmów za pośrednictwem sieci Torrent. Nie planujemy na Bezprawniku monitorować tego co tydzień, jednak od czasu do czasu z czystej ciekawości rzucimy okiem na to, jakie filmy lubią oglądać piraci.

Pozycja Zmiana Tytuł filmu Ocena na IMDb
Najczęściej pobierane filmy za pośrednictwem torrentów
1 (…) Escape Plan 2: Hades 3.9
2 (1) Tomb Raider 6.6
3 (2) Pacific Rim: Uprising 5.8
4 (4) Avengers: Infinity War (HDCam) 9.1
5 (…) Acrimony 5.0
6 (8) Sherlock Gnomes 4.8
7 (6) A Quiet Place 8.0
8 (5) 211 4.3
9 (7) Black Panther 7.9
10 (…) Beirut 6.5

Z powyższego zestawienia można wyczytać, że dla internetowych piratów jakość filmu ma drugorzędne znaczenie. Liderem zestawienia jest wybitnie kiepski film akcji, który… właśnie wyszedł na Blu-Ray, co niejako tłumaczy jego nagły wzrost popularności u piratów. Chociaż… nie, mimo wszystko nie tłumaczy, ponieważ są jakieś granice kiepskiego kina.

Warto w tym miejscu podkreślić również, że choć znajdują się śmiałkowie zdecydowani by filmy tego typu tą drogą pobierać, to jednak nie jest to najlepszy pomysł i w konsekwencji może doprowadzić nawet do tego, że do naszych drzwi zapuka policja. W trakcie pobierania filmów za pośrednictwem programów torrentowych, jednocześnie dokonujemy ich rozpowszechnienia – wysyłamy fragmenty do innych użytkowników sieci. Takie zachowanie z kolei jest uznawane za naruszenie prawa autorskiego i zupełnie przypadkiem, przy tak błahej sprawie jak Black Panther albo Avengers, nagle możemy mieć postawione zarzuty karne, jak również płacić odszkodowanie wytwórni filmowej.