Bar mleczny dostał ponad milion złotych kary za używanie przypraw!

Firma Dołącz do dyskusji
Bar mleczny dostał ponad milion złotych kary za używanie przypraw!

Na początku roku gruchnęła jak piorun z nieba wiadomość, że bary mleczne nie będą mogły używać do przygotowywania potraw mięsa ani… przypraw innych niż sól i konkretny gatunek pieprzu! Teraz dowiedzieliśmy się, że jeden z barów mlecznych dostał ponad milion złotych kary!

Bar mleczny w Słupsku dostał karę za dodawania niedozwolonych ustawowo przypraw do przygotowywanych posiłków. Co ciekawe, karę naliczono od 2008 roku, choć przepisy weszły w życie dopiero z początkiem 2015 roku! Bar zapłacił już kilkadziesiąt tysięcy złotych, lecz reszta ma być wyegzekwowana przez firmę windykacyjną.

Właściciele odwołują się od wyroku, gdyż twierdzą, że bar przechodził wiele kontroli, które nie wykazywał żadnych problemów. Skarbówka jednak nie odpuściła i kontrole powtórzono, a po nich nałożono kary. Teraz właściciel obawia się o swoich ponad stu pracowników, którzy najprawdopodobniej będą musieli poszukać sobie nowego zajęcia, chyba że uda się sprawę załatwić tak, by bar nadal mógł działać.

W przypadku problemów z nieprawidłowościami w działaniu kontrolerów lub nienależnym naliczeniu kar lub nakładaniu restrykcji przez urzędu możecie zgłosić się do naszych prawników, którzy są dostępni stale pod adresem kontakt@bezprawnik.pl, z chęcią Wam doradzą.

Zdjęcie pochodzi z serwisu shutterstock.com