Credit Agricole nadrabia zaległości i niebawem wprowadzi Google Pay, Apple Pay oraz lepszego BLIK-a

Finanse Technologie Dołącz do dyskusji (3)
Credit Agricole nadrabia zaległości i niebawem wprowadzi Google Pay, Apple Pay oraz lepszego BLIK-a

Credit Agricole z kampanii reklamowych zachęca nas młodzieżowym Dawidem Podsiadło, ale dopiero planuje wprowadzać do swoich usług najnowocześniejsze standardy płatności. 

Jak udało się dowiedzieć serwisowi Cashless, na przełom tegorocznej zimy oraz wiosny w Credit Agricole zapowiadana jest bezgotówkowa ofensywa. Już 12 lutego pojawić ma się bowiem w banku opcja płacenia smartfonami z Androidem – Google Pay.

Google Pay i Apple Pay w Credit Agricole

Z kolei na marzec zaplanowane są kolejne innowacje technologiczne, w tym Apple Pay. Credit Agricole jest jednym z nielicznych dużych polskich banków, które nie miały tych rozwiązań w swojej ofercie, więc najwyższy czas na nadrabianie zaległości. Niedawno Apple Pay pojawiło się wreszcie w ofercie ING, wiemy też, że z zamiarem rychłego wprowadzenia Apple Pay nosi się Bank Millennium.

Aktualnie z Google Pay współpracują Alior Bank, BNP Paribas, Citi Handlowy, Eurobank, GetIN Bank, Grupa BPS, ING, mBank, Nest Bank, Plus Bank, T-Mobile Usługi Bankowe i Santander. Warto zauważyć, że w tym gronie nie ma liderów spod znaku państwowych Pekao i PKO BP.

Z kolei Apple Pay jest dostępne dla klientów Alior Bank, Banku Pekao, Santader, BNP Paribas, GetIN Bank, ING, mBank, Nest Bank i PKO BP.

BLIK w Credit Agricole

W Credit Agricole wprawdzie od dłuższego czasu możemy korzystać z płatności przy użyciu BLIK-a, jednakże jak dotąd miało to miejsce w wybrakowanej wersji. Zdaniem redaktora Jacka Uryniuka z Cashless niebawem w ofercie banku pojawi się możliwość przelewania pieniędzy pomiędzy użytkownikami, właśnie za pośrednictwem systemu BLIK. Czym jest BLIK i gdzie można nim zapłacić, wyjaśnialiśmy już na łamach Bezprawnika w przeszłości.

Credit Agricole to wywodząca się z Francji sieć banków, która nad Sekwaną jest zresztą liderem bankowości. Kiedy analizujemy największe banki w Polsce, szybko możemy zdać sobie sprawę, że w naszym kraju jest to dopiero mocno aspirująca marka z drugiej dziesiątki – licząc pod względem zgromadzonych aktywów, o ciężarze gatunkowym zbliżonym do np. Idea Banku. W ostatnim czasie bank jest bardzo aktywny medialnie za sprawą wspomnianej już kampanii reklamowej z udziałem znanego piosenkarza, Dawida Podsiadło.