Czy można kupić zegarek na firmę? Czy może lepiej kupić smartwatch?

Firmowy lifestyle Lokowanie produktu Technologie Zakupy firmowe Dołącz do dyskusji (24)
Czy można kupić zegarek na firmę? Czy może lepiej kupić smartwatch?

Czy można kupić zegarek na firmę? To pytanie zadaje sobie część przedsiębiorców, którzy chcą jeszcze w tym roku zwiększyć koszty uzyskania przychodu, a tym samym zmniejszyć należny do zapłaty podatek.

Koniec roku to doskonała okazja do udania się na firmowe zakupy. Nie dość, że sprawimy sobie przyjemność, to jeszcze milej poczujemy się, gdy dodamy firmowe zakupy do kosztów poniesionych w tym roku podatkowym. A dlaczego to takie ważne? Każdy przedsiębiorca szuka oszczędności. Jedną z form jest odliczanie kosztów uzyskania przychodów. Czym one są szeroko omówiliśmy na łamach portalu, dlatego przypomnimy teraz tylko najważniejsze kwestie. Koszt uzyskania przychodu to wydatek, który przedsiębiorca ponosi w związku z prowadzoną przez siebie działalnością.  Konstrukcja pojęcia kosztów uzyskania przychodu daje podatnikowi możliwość odliczenia dla celów podatkowych wszelkich kosztów pod warunkiem, że wykaże ich bezpośredni bądź pośredni związek z prowadzoną działalnością, a ich poniesienie ma lub może mieć wpływ na wielkość osiągniętego przychodu bądź zachowanie lub zabezpieczenie źródła przychodów. Zatem czy można kupić zegarek na firmę?

Jaki zegarek klasyczny wybrać?

Wybór zegarków klasycznych jest przeogromny. Jaki kupimy zależy to od naszych osobistych preferencji oraz stanu portfela. Zegarek klasyczny nie musi być drogi. Ale trzeba uważać i raczej zrezygnować z zakupu tzw. majtkowca. Przypomnijmy, że jest to zegarek sygnowany przez marki odzieżowe, słynące między innymi ze sprzedaży bielizny. Nie dość, że jego zakup nie będzie należał do najtańszych, to dodatkowo możemy sprawiać wrażenie człowieka, któremu zależy tylko na pozorach. A nie chcemy zrobić złego wrażenia na potencjalnych partnerach biznesowych. Pozostaje pytanie, czy można kupić zegarek na firmę? Niestety może być to problemem. Zakup zegarka fiskus zalicza do koszów związanych z reprezentacją oraz, że posiada znamiona wydatku prywatnego.

Ale jest alternatywa dla zegarka, którą będziemy mogli  uwzględnić w kosztach uzyskania przychodu – jest to smartwatch, czyli zegarek który można kupić na firmę.

Zegarek typu smartwatch można kupić na firmę

Jak omawialiśmy już na naszych łamach zakup smartwatcha można uwzględnić w kosztach firmy. Za potwierdzenie służy nam indywidualna interpretacja wydana przez Dyrektora Izby Skarbowej w Bydgoszczy z 4 listopada 2016 r. Na zapytanie przedsiębiorcy czy można kupić zegarek typu smartwatch na firmę odpowiedział twierdząco. Tego typu zegarek połączony z telefonem pozwala na lepszy kontakt z klientami. Nie musi trzymać telefonu w ręku lub na widoku, by sprawdzać, czy ktoś nie dzwoni. Nie musi obawiać się, że nie usłyszy dźwięku połączenia przychodzącego, jeżeli jest narażony na hałas. Dzięki niemu przedsiębiorca jest stale dostępny dla klienta, nie musi sięgać po telefon gdy wykonuje inne zajęcia. Może szybko decydować czy odebrać teraz telefon, czy  oddzwonić za chwilę. Oprócz monitorowania połączeń i wiadomości przychodzących  umożliwia szybki dostęp do poczty e-mail, co pozwala na sprawdzanie wiadomości i ocenianie priorytetów w związku z wykonywaną pracą.

Od kilku lat na rynku możemy zaobserwować wzrost popularności urządzeń z kategorii wearables

Nasze życie nabrało większego tempa. Jesteśmy w ciągłym ruchu, a jednocześnie chcemy mieć kontakt ze światem. Chcemy być nowocześni, chcemy wiedzieć co się dzieje wokół nas. Chcemy więcej ćwiczyć, więcej pracować nad sobą. Już nie musimy uważnie obserwować, które urządzenie na siłowni ma wbudowany pulsometr. Możemy go mieć ciągle przy sobie.  Nie musimy szacować na oko ile kroków udało nam się pokonać. Nie musimy nerwowo zerkać na telefon podczas spotkań firmowych, czy przyszedł do nas ważny mail. Wszystko mieści się w małym urządzeniu. Oczywiście, ktoś może powiedzieć, że można kupić opaskę sportową, a na drugiej ręce nosić klasyczny zegarek. Ale niestety gdy oba przeguby dłoni będą nam oplatać dwa różne urządzenia, nie będzie to wyglądało dobrze. Dlatego warto zwrócić swoją uwagę ku doskonałemu kompromisowi – smartwatchowi. Udanie łączy w sobie funkcje zegarka i opaski sportowej.  Ale jakie urządzenie wybrać, które będzie miał zastosowanie biznesowe, sportowe oraz rozrywkowe?

Oto kilka propozycji.

HUAWEI WATCH GT Active

Ma on kopertę o średnicy 46,5 mm. Ma ceramiczną konstrukcję z elementami ze stali nierdzewnej. Jest lekki i wytrzymały. Został wyposażony w system QuickFit – pozwala on na wymianę paska w kilka chwil, bez użycia narzędzi. W zależności od sytuacji możemy mieć pełen elegancji klasyczny pasek lub typowo sportowy wytrzymały silikonowy. Dodatkowo będziemy mogli sobie dowolnie spersonalizować tarczę zegarka w zależności od preferencji i okazji. Klasyczna tarcza podczas spotkania biznesowego, sportowa podczas treningu. Charakteryzuje się długą pracą na jednym ładowaniu baterii – aż do dwóch tygodni! to rewelacyjny wynik. Posiada wbudowany monitor tętna.
Dzięki zestawowi niezwykle precyzyjnych czujników monitorowanie odbywa się w czasie rzeczywistym. Świetnie sprawdzi się podczas treningów cardio. Dzięki dużemu, jasnemu ekran AMOLED  możemy odczytać powiadomienia bezpośrednio na zegarku. Smartwatch wykorzystuje do pokazywania trajektorii ruchu dane z 3 systemów satelitarnych: GPS, GLONASS, GALILEO. Dzięki temu błyskawicznie określi naszą lokalizację. Ale to nie wszystko. Gdy zmęczeni po całodniowych negocjacjach będziemy szukali odpoczynku i relaksu z pomocą przyjdzie nam asystent treningowy. Da nam wskazówki jak najlepiej wykonywać trening. A gdy udamy się na zasłużony odpoczynek dzięki systemowi monitorowania snu podpowie nam jakie mamy problemy ze snem i udzieli porady jak je rozwiązać. Niewyspany przedsiębiorca jest nieefektywny. Ze smartwatchem nasza jakość snu ulegnie poprawie. Ponadto na tarczy otrzymamy powiadomienia o wiadomościach, połączeniach telefonicznych, alarmach lub ustawionych przypomnieniach.

Jest to bardziej zaawansowany smartwatch. Posiada najważniejsze cechy poprzednika oraz kilka usprawnień. Posiada zakrzywioną tarczę 3D, która jest wyjątkowo smukła. Korpus zegarka jest cienki, a przy tym odporny na kurz i wodę. Dzięki temu możemy go zabrać ze sobą na basen. Ponownie mamy do czynienia z kopertą 46 mm. Ekran wykonany w technologii AMOLED jest bezramkowy, co daje niesamowite wrażenia wizualne. Styl tarczy zegara możemy modyfikować, korzystając z kilkunastu dostępnych wzorów. Bateria również w tym modelu wytrzymuje nawet do dwóch tygodni. Monitor tętna jest jeszcze bardziej zaawansowany – w celu osiągnięcia lepszych rezultatów analizuje również oddech. Dzięki temu informacje o tym, jak poprawić jakość naszego snu, są bardziej dokładne. Natomiast technologia monitorowania poziomu stresu, gdy wykryje, że poziom jest wysoki, podsunie propozycje ćwiczeń oddechowych, które pomogą rozładować napięcie. Gdy wykryje, że jest duży podsunie propozycje ćwiczeń oddechowych, które pomogą go rozładować. Asystent treningowy potrafi rozróżnić więcej aktywności i podaje lepsze podpowiedzi, jak najlepiej ćwiczyć.

 

Dzięki łączności Bluetooth mamy możliwość wykonywania i odbierania połączeń, nawet wtedy gdy obie ręce są zajęte. Smartwatch umożliwia podgląd SMS-ów, wiadomości e-mail, kalendarza i mediów społecznościowych. Na pokładzie znalazło się miejsce na inne przydatne funkcje, jak prognoza pogody, alarm, stoper, latarka czy lokalizator telefonu. Posiada również świetne rozwiązanie – jego pamięć wewnętrzna o pojemności około 2 GB umożliwia przechowanie kilkuset utworów muzycznych, które możemy odtworzyć bezpośrednio z zegarka na sparowanych słuchawkach Bluetooth!

A jeżeli jesteśmy przy sparowanych słuchawkach. W tej roli świetnie sprawdzą się:

HUAWEI FreeBuds 3

To zgrabne niezwykle zaawansowane słuchawki działające przy użyciu technologii Bluetooth. Ich kształt zapewnia jak najlepsze dopasowanie się do ucha. Dzięki temu dźwięk dociera do nas w każdych warunkach. Obecność najnowszego standardu Bluetooth da nam super szybką łączność. Rozmowy telefoniczne nie będą opóźnione, a uzyskane połączenie wyjątkowo stabilne. Słuchawki wyposażone są w Inteligentną Redukcję Szumów, która w czasie rzeczywistym wygłusza niepożądane dźwięki oraz w innowacyjny mikrofon, który potrafi zbierać i przekazywać głos bez niepotrzebnych zniekształceń. Udając się w kolejną biznesową podróż, nie będziemy mieli problemu z rozmową na zatłoczonym lotnisku. Rozmówca będzie nas słyszał tak dobrze, jakbyśmy byli obok niego. Słuchawki korzystają z przewodzenia kostnego – wyczuwają wibracje, które są generowane podczas mówienia. Dzięki temu są w stanie błyskawicznie wzmocnić i wyodrębnić twój głos podczas rozmowy telefonicznej z kontrahentem.

Dodatkowo słuchawki są obsługiwane dotykowo. Dwukrotne dotknięcie prawej słuchawki zatrzymuje lub uruchamia muzykę, lewej włączą lub wyłącza redukcję szumów. Świetną wiadomością jest to, że słuchawki są wyposażone w ładowanie indukcyjne. Charakteryzują się bardzo dobrym czasem pracy na baterii.
Każde z urządzeń dostępne jest w sieci Plus np. w abonamencie 50 zł z pakietem internetowym 12 GB (po jego wykorzystaniu 1 Mb/s) i nielimitowanymi rozmowami, SMS-ami i MMS-ami lub w opcji bez kosztów abonamentu na raty 0%.

*Materiał powstał we współpracy z siecią Plus.