Deweloper oddaje pieniądze klientowi – zamiast mieszkań wybudował hotel

Gorące tematy Nieruchomości Zakupy dołącz do dyskusji (4) 06.07.2015
Deweloper oddaje pieniądze klientowi – zamiast mieszkań wybudował hotel

Udostępnij

Maciej Lewczuk

Deweloper oddaje pieniądze, gdyż zbierał je na postawienie bloku z mieszkaniami, ale zmienił zdanie i wybudował hotel.

Deweloperzy w obecnych czasach nie mają łatwo i bywa, że zmieniają swoje plany. Budują mniejsze bloki, albo planują więcej mieszkań w tym samym budynku, by móc „wyjść na swoje”. Bywa też tak, że całkiem rezygnują z planów budowy mieszkań na rzecz biurowców lub hoteli. Taką historię opisuje Gazeta Wyborcza.

Firma Deka Inwestycje na początku 2011 roku zawarła umowę z wrocławianinem, na mieszkanie, które ten miał otrzymać po wpłaceniu zadanej kwoty w niedługim czasie (w wakacje 2012 roku), gdyż deweloper miał w planie budowę mieszkań w budynku przy ulicy Hubskiej. Mężczyzna wpłacił grubo ponad 200 000 zł za dwupokojowe mieszkanie.

W związku z kłopotami na rynku budowa przeciągała się, by w końcu władze firmy zdecydowały, że jednak nie wybudują mieszkań tylko… hotel! Zaproponowano mężczyźnie, że lokal, który miał otrzymać, zostanie przerobiony na pokój hotelowy i co miesiąc inwestor będzie otrzymywał stosowną kwotę za jego wynajem, a ten się zgodził. Niestety okazało się, że przerobienie mieszkania na apartament będzie kosztowało kilkadziesiąt tysięcy i to on ma wyłożyć tę sumę.

Mężczyzna nie zgodził się na taki układ, gdyż umowa tego nie zawierała. Firma zerwała z nim umowę. Sprawa wylądowała w sądzie, gdzie rozpatrzono ją, a przedstawiciel dewelopera zapewnił, że wpłacone przed mężczyznę pieniądze powinien oddać mu bank. Sprawę umorzono. Niestety pieniądze nie wróciły na konto poszkodowanego, dlatego złożył on zażalenie do sądu, a rozprawę wznowiono.

Deweloper zadeklarował, że dołoży wszelkich starań, by pieniądze zwrócono mężczyźnie do koca wakacji tego roku. Ponadto potwierdził, że wcześniej popełniono kilka błędów, lecz z większością klientów udało się porozumieć, a tylko w tym przypadku wystąpiły problemy. Deweloper oddaje pieniądze – przelewy na pierwsze sumy zostały dokonane.

Masz problemy związane z niesolidnym deweloperem lub bankami, które finansują zakup mieszkania i chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika? Z redakcją Bezprawnik.pl współpracuje zespół prawników specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.

Zdjęcie z serwisu shutterstock.com