E-papierosy wprawdzie nie zostaną całkiem zakazane, ale czekają je ciężkie czasy

Gorące tematy Państwo Zakupy Dołącz do dyskusji (12)
E-papierosy wprawdzie nie zostaną całkiem zakazane, ale czekają je ciężkie czasy

Wraz ze zmiana władzy nowe pomysły na polepszenie zdrowia obywateli i chronienie ich przed zgubnym nałogiem. Tym razem oprócz zmian w zakresie używania tradycyjnych papierosów, na celowniku władz znalazły się popularne e – papierosy. 

Czy już wkrótce wielbiciele aromatycznego dymu wydobywającego się z urządzenia zwanego popularnie elektronicznym papierosem pozbawieni zostaną tej przyjemności?

Zmiany w zakresie dostępu do wyrobów tytoniowych wejdą w życie najpóźniej do dnia 20 maja 2016 r., gdyż w tym terminie powinna nastąpić implementacja Dyrektywy 2014/40/UE. Dyrektywa wprowadza między innymi zakaz stosowania polepszających smak aromatów, co może wykluczyć z rynku część produktów, pozbawiając tym samym palaczy niektórych z ich ulubionych marek.

Nie jest to jedyny wymóg zawarty w dyrektywie, można jedynie powiedzieć, że w branży tytoniowej wiele się zmieni. Czy to dobrze, że będziemy mniej palić? Na pewno tak, w końcu każdy z nas dokłada się ze swych podatków do służby zdrowia, a palenie jak wiadomo powoduje raka oraz inne choroby, które służba zdrowia leczy za nasze pieniądze.

Ale czy obostrzenia mają dotyczyć także e-papierosów? Tak, nie będą one co prawda całkowicie zakazane, ale już wkrótce zarówno ich producentom, jak i wielbicielom zostanie zadany poważny cios.

Najważniejszą planowaną zmianą jest zakaz palenia papierosów elektronicznych w miejscach publicznych, a więc  supermarkety, autobusy, przystanki uwolnią się od osób wydychających białawy dymek.

Ponadto, nie kupimy już papierosów elektronicznych przez internet. Zmiana w tym zakresie podyktowana jest oczywiście utrudnieniem w dostępie do tych ,,mniej szkodliwych” papierosów dzieci.

Przewiduje się również zakaz informowania o wyrobach tytoniowych w miejscach sprzedaży. Rząd planuje więc ostrzej niż przewiduje to dyrektywa unijna zaatakować branże tytoniową w tym e – papierosy.

Czy powyższe zmiany jeśli zostaną wprowadzone uczynią nasze społeczeństwo zdrowszym?

Czas pokaże.

Jeśli chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika w powyższym lub też innym zakresie, to z redakcją Bezprawnik.pl współpracuje zespół prawników specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.