ecommerce Technologie Zakupy

ING uruchomił płatności zbliżeniowe BLIK

Rafał Chabasiński
08.11.2021
ING uruchomił płatności zbliżeniowe BLIK

Klienci ING Banku Śląskiego mają do dyspozycji kolejną przydatną opcję, która potencjalnie może ułatwić ich zakupy. ING uruchomił płatności zbliżeniowe BLIK. Funkcjonalność ta jest dostępna po aktualizacji aplikacji mobilnej Moje ING.

Możliwość płacenia zbliżeniowo telefonem to rozwiązanie wygodne i bezpieczne

ING Bank Śląski pochwalił się kolejnym udogodnieniem, jakie oferuje swoim klientom. Jak można się dowiedzieć z informacji prasowej opublikowanej przez bank, ING uruchomił płatności zbliżeniowe BLIK. To oznacza między innymi płacenie za zakupy po prostu poprzez zbliżenie telefonu do terminala płatniczego.

Nowa opcja będzie dostępna w ciągu kilku dni dla wszystkich użytkowników aplikacji mobilnej Moje ING po jej aktualizacji. Funkcja jest dostępna dla telefonów z systemem Android z włączoną funkcją NFC. By aktywować płatności zbliżeniowe BLIK, lub zarządzać nimi, należy w aplikacji banku skorzystać z poziomu szczegółów BLIKA.

Samo płacenie zbliżeniowo jest niezwykle proste. Przedstawiciele banku wyjaśniają to w następujący sposób:

Zbliżeniowy BLIK jest dla użytkowników nowym, dodatkowym rozwiązaniem, które przyśpiesza proces płatności w sklepach stacjonarnych. Aby zapłacić zbliżeniowo BLIKIEM wystarczy odblokować telefon i zbliżyć go do terminala płatniczego – bez konieczności podawania kodu BLIK, połączenia z internetem czy siecią komórkową.

Płatności zbliżeniowe BLIK w ING są całkowicie bezpłatne. Klienci banku nie ponoszą opłat za możliwość skorzystania z usługi, ani za zrealizowanie poszczególnych transakcji. Mogą korzystać z tej opcji zarówno w kraju, jak i za granicą w terminalach zbliżeniowych z logo Mastercard. To rezultat wykorzystania technologii właśnie tej firmy. BLIK działa w tym przypadku na tej samej zasadzie, co zbliżeniowe karty kredytowe. Wypłata gotówki z bankomatu wymaga już wygenerowania i wpisania kodu BLIK.

ING uruchomił płatności zbliżeniowe BLIK jako jeden z pierwszych banków w Polsce. Szybsze były tylko Millenium, PKO BP i Alior

Każda transakcja jest autoryzowana, za pomocą wprowadzenia kodu PIN lub odcisku palca. Aplikacja zapewnia więc odpowiednie bezpieczeństwo. Nie trzeba za to potwierdzać transakcji wpisując specjalny kod generowany przez BLIK.

Co istotne: klienci ustalają osobne limity płatności dla transakcji za pomocą kodów BLIK i dla płatności zbliżeniowych BLIK. W tym celu należy skorzystać z aplikacji Moje ING. Sam bank ustanowił limity 50 000 zł. zarówno dla płatności dokonywanych w kraju, jak i za granicą.

ING uruchomił płatności zbliżeniowe BLIK po PKO BP, Millenium i Aliorze. Warto przy tym zaznaczyć, że w przeciwieństwie do ING, z takiej możliwości może skorzystać na razie jedynie część klientów tych banków. Do grona użytkowników płatności zbliżeniowych BLIK najprawdopodobniej dołączą także mBank i Santander. Deklarują one, że ich klienci będą mogli skorzystać z nowej usługi jeszcze w tym kwartale.