Najnowszy iPhone będzie dostępny dla każdego? Na rynku pojawi się nowa oferta

Technologie Zakupy Dołącz do dyskusji
Najnowszy iPhone będzie dostępny dla każdego? Na rynku pojawi się nowa oferta

Już od 4 maja klienci Plusa będą mogli skorzystać z oferty pozwalającej na zakup smartfona Apple w niskich ratach i wymianę na nowszy model już po zapłaceniu 24 z 36 rat. Dzięki nowej formule, iPhone będzie dostępny dla każdego.

Nowy iPhone co 2 lata?

Muszę się przyznać, że nie za bardzo rozumiem fenomen „najnowszych modeli”. Nie tylko jeśli chodzi o telefony Apple, ale i wielu innych firm. Współczesne smartfony wydają mi się tak niesamowitymi urządzeniami, że zastanawiam się czasem, co tu jeszcze można ulepszać. Oczywiście wiele osób w try miga odpowiedziałoby na moje wątpliwości analizując parametry kilku ostatnich generacji urządzeń.

Jednak o ile osobiście nigdy nie czułam wewnętrznej potrzeby posiadania najnowszego modelu smartfona, o tyle możliwość wymiany telefonu co dwa lata na nowszy model, działający w systemie, który znam i lubię, wydaje mi się bardzo wygodna. Zwłaszcza, że nienawidzę „bawić się” w sprzedawanie moich używanych sprzętów. Dzięki temu jestem posiadaczką szuflady z telefonami, które miałam zamiar spieniężyć po zakupie nowszych modeli. Czego oczywiście nie zrobiłam.

Jeśli zdecyduję się na ofertę Plusa, będę mogła wziąć wybrany model iPhone (tu między innymi: iPhone SE 2022 oraz wszelkie możliwe warianty od 11 do 13 – lista ma być jeszcze poszerzana) w korzystnym abonamencie na 36 miesięcy. I teraz najlepsze. Po 24 miesiącach, będę mogła oddać telefon i wybrać nowy model w nowym abonamencie. Co się wtedy stanie z tymi 12 ratami? Plus je po prostu anuluje. Jak dla mnie, całkiem dobry deal.

Ile to wszystko będzie kosztowało?

Na początku tekstu wspomniałam, że w ofercie Plusa, najnowszy iPhone będzie dostępny dla każdego. Na to wskazują wyliczenia zaprezentowane przez operatora. Jak napisano w komunikacie prasowym:

Nowi klienci Plusa, którzy wybiorą np. iPhone 13 Pro 128 GB w programie Plus WYMIANA z opłatą początkową, po 24 ratach zapłacą łącznie 3744,27 zł. Wybierając wymianę urządzenia na nowszy model oszczędzą w ten sposób 1604,64 zł. Miesięczna rata wyniesie jedynie 133,72 zł/mies., a po 24 ratach będą mogli wymienić swój smartfon na nowszy model. Dla porównania, w przypadku tradycyjnych rat 0% na 24 miesiące (czyli nie w programie Plus WYMIANA) wysokość raty kształtowałaby się na poziomie 200,58 zł/mies.

Plus postanowił nagrodzić również swoich stałych klientów. Będą oni zwolnieni z opłaty początkowej, która dla nowych klientów wyniesie nie więcej, niż 10% wartości telefonu.

Jeśli ktoś nie będzie chciał skorzystać z możliwości oddania telefonu i wzięcia nowego abonamentu, to będzie mógł po prostu spłacić pozostałą kwotę w całości lub w 12 ratach i pozostawić sobie telefon na własność.