Jak dostać „500 złotych na dziecko” przez internet?

Gorące tematy Państwo Rodzina Dołącz do dyskusji (13)
Jak dostać „500 złotych na dziecko” przez internet?

Jak dostać 500 złotych na dziecko? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, a państwo bardzo solidnie przygotowało się, by procedura była dostępna w sieci. Od rana drogą elektroniczną złożono już ponad 100 000 wniosków.

Często pytacie o to, od kiedy rusza program Rodzina 500+. Odpowiadamy – od dziś. I przy okazji podpowiadamy jak dostać 500 złotych na dziecko. Podstawą naszego działania powinno być złożenie stosownego wniosku, czego można dokonać w formie zarówno tradycyjnej, jak i elektronicznej. Zakładamy, że – jako czytelnicy Bezprawnika – bardziej preferujecie tę drugą wersję, niż tułaczkę po miejskich urzędach lub placówkach edukacyjnych.

Jak dostać 500 złotych na dziecko w banku internetowym?

Zdecydowanie najprostszym rozwiązaniem będzie nasze konto bankowe. Tutaj rząd wykonał naprawdę kawał fantastycznej pracy, decydując się na rozwiązanie na miarę XXI wieku. Wystarczy, że dysponujemy kontem w jednym z poniższych banków: Alior Bank SA, Bank BPH SA, Bank Handlowy w Warszawie SA, Bank Millennium SA, Bank Pekao SA, Bank Pocztowy SA, Bank Polskiej Spółdzielczości SA, Bank Zachodni WBK SA, FM Bank PBP SA (Smart Bank), ING Bank Śląski SA, mBank SA, PKO Bank Polski SA, Raiffeisen Bank Polska SA, SGB-Bank SA, Bank Ochrony Środowiska SA, Getin Noble Bank SA, Deutsche Bank SA, Credit Agricole Bank Polska SA. Wniosek będziemy mogli złożyć za pośrednictwem serwisu transakcyjnego.

Jest to w mojej ocenie rozwiązanie bezpieczne i dobre. Żeby założyć konto w banku, trzeba spełnić niezbędne formalności. Instytucja finansowa zadaje sobie sporo trudu by nas w miarę rzetelnie zweryfikować. Państwo ufa tak pozyskanym danym. Dla naszej wygody zdecydowano się więc na uwiarygodnienie tą drogą, zwłaszcza że pozostałe metody… to już raczej typowa, urzędnicza robota, z której większość z Was z góry będzie wykluczona.

Po pieniądze możemy zgłosić się albo w odpowiednich zakładkach systemu transakcyjnego, ale ponieważ nie w każdym banku są one wyciągnięte w jakieś widoczne miejsce, najlepiej zrobić to bezpośrednio na stronie programu.

Jak dostać 500 złotych na dziecko przez internet?

Alternatywą dla rozwiązania bankowego jest skorzystanie z systemów państwowości w internecie, które istnieją już od jakiegoś czasu. Nie jest to rozwiązanie równie wygodne, co banki, ponieważ zwykle wymaga uprzedniej obecności w jednym z urzędów – na przykład w celu utworzenia profilu ePUAP. Dwie pozostałe platformy obsługujące system to PUE ZUS, czyli przez platforma usług elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz portal informacyjno-usługowy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Emp@tia. Każde z rozwiązań dotyczy osób, które już od pewnego czasu uczestniczą aktywnie w e-administracji, czyli – pozwolę sobie zaryzykować stwierdzenie – zdecydowanej mniejszości beneficjentów programu 500 Plus.

Stosowny wniosek warto złożyć w ciągu trzech pierwszych miesięcy od dnia startu programu (01.04), gdyż w takiej sytuacji otrzymamy kwotę pieniędzy naliczaną od dziś, wraz ze stosowną rekompensatą w momencie wykonania pierwszego świadczenia.

W razie wszelkich pytań dotyczących programu „500 złotych na dziecko” przypominamy o możliwości skorzystania z odpłatnej pomocy prawnej oferowanej przez nasz zespół prawny, dostępny pod adresem kontakt@bezprawnik.pl. W zależności od stopnia komplikacji pytania, koszt porady zaczyna się od 49 złotych brutto.