Konkurs jedzenia kremówek na czas dzieli mieszkańców Wadowic. Niektórzy mówią o… obrazie uczuć religijnych

Gorące tematy Na wesoło Społeczeństwo dołącz do dyskusji (1227) 11.08.2020
Konkurs jedzenia kremówek na czas dzieli mieszkańców Wadowic. Niektórzy mówią o… obrazie uczuć religijnych

Maciej Bąk

W przypominającej coraz bardziej komedię polskiej wojnie kulturowej czas na kolejny rozdział. Tym razem chodzi o… jedzenie kremówek na czas. Lokalny przedsiębiorca spod Wadowic chce zorganizować taki konkurs na rynku z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Ulubiony przysmak papieża to jednak dla niektórych mieszkańców świętość, która nie powinna być szargana rywalizacją w obżarstwie.

Jedzenie kremówek na czas w Wadowicach

Konkurs jedzenia kremówek na czas ma się odbyć 25 sierpnia na rynku w Wadowicach. „100-lecie urodzin Karola Wojtyły jest rokiem szczególnym dla Gminy Wadowice, organizacja takiej imprezy dla mieszkańców będzie wspaniałą okazją do świętowania tego okresu”, zapowiadają organizatorzy. I zapraszają do udziału w rywalizacji w kilku dyscyplinach: jedzenie kremówek na czas, jedzenie kremówek na ilość i zawody rodzinne w tymże pałaszowaniu.

źródło: atrakcjewadowice.pl
źródło: atrakcjewadowice.pl

Impreza ma mieć zabezpieczenie medyczne. Każdy jej uczestnik musi przed konsumpcją podpisać oświadczenie, w którym informuje że bierze udział w konkursie na własne ryzyko i własną odpowiedzialność. „Na czas zawodów każdy Uczestnik otrzyma 1 butelkę wody, jednak niedozwolone jest moczenie kremówek w jakimkolwiek płynie przed ich konsumpcją”, czytamy w regulaminie wydarzenia.

Obraza uczuć religijnych?

O tym, że wokół tej imprezy zrobiła się już lokalna afera, pisze na swojej stronie portal wadowice.naszemiasto.pl. Dziennikarze rozmawiali z mieszkańcami Wadowic, którzy są mocno podzieleni w tej sprawie. Jedni cieszą się, że ktoś wpadł na pomysł takiej nietypowej promocji miasta. Inni uważają, że takie zawody w obżarstwie to po prostu obciach. Ale jest też trzecia grupa – to osoby o konserwatywnych poglądach, którzy uważają że jedzenie kremówek na czas to szarganie świętości. W tle jest bowiem postać najbardziej znanego wadowiczanina – świętego Jana Pawła II.

Już pojawiają się zapowiedzi, że jeżeli impreza dojdzie do skutku, powiadomiona zostanie o niej policja. W grę będzie tu wchodzić obraza uczuć religijnych, której wyrazem miałoby być popełnianie grzechu nieumiarkowania w jedzeniu i piciu na ulubionym smakołyku świętego. I to zresztą nie będzie w Wadowicach nowość. Jak pisze portal wadowice.naszemiasto.pl, w 2018 roku do prokuratury trafiła sprawa tortu z wizerunkiem Jana Pawła II, który został publicznie pokrojony w jego 98. urodziny. „Zjedzenie papieża” oburzyło część mieszkańców, którzy niezwłocznie powiadomili o tym śledczych.

Afera godna sezonu ogórkowego

Mamy w ostatnim czasie cały wysyp rzekomych obraz uczuć religijnych. Pamiętamy przecież sprzed kilku dni policyjny areszt za tęczową flagę zatkniętą między innymi na pomniku Jezusa Chrystusa w stolicy. Niedawno policjanci spisali też grupę młodych ludzi za tę samą flagę umieszczoną w Krakowie na pomniku… Smoka Wawelskiego. Tu jednak prawdopodobnie obędzie się bez konsekwencji. Jedzenie kremówek na czas może być kolejną okazją do gorzkiego (choć też słodkiego jak krem) śmiechu, którego w Polsce, jak widać, wciąż nie mamy dość.

1 227 odpowiedzi na “Konkurs jedzenia kremówek na czas dzieli mieszkańców Wadowic. Niektórzy mówią o… obrazie uczuć religijnych”

 1. Ten paragraf trzeba wreszcie zlikwidować za dużo fanatycznych oszołomów obraza się o wszystko. ciekawe ze nie obraza ich to iż JPII tak sprawnie chronił pedofili.

  • Dokładnie, a może w imię nie obrażania uczuć religijnych ( jest religia uważająca świnię za zwierze nieczyste) pozamykać hodowle świń, rzeźnie i sklepy i stoiska z mięsem, albo przynajmniej zakazać jakiejkolwiek wieprzowiny w Polsce.

   Pokazuje to tylko konieczność zweryfikowania potrzeby tego artykułu, lub może rozszerzenia że nie będzie dotyczył tylko religii.

   • U nas ten paragraf działa na rzecz tylko jednej religii. Gdyby przedstawiciel innej się obraził to pewnie zarzucono by mu brak tolerancji czy coś, ewentualnie zostałby prawie ukamienowany przez lud.

 2. Obrażanie uczuć religijnych stało się chyba jakimś memem 2020. Albo najnowszą formą cenzury. W sumie to wolność słowa ostatnio wyjątkowo mocno dostaje w twarz, zarówno z lewej jak i z prawej strony.

  *ten post nie miał na celu obrazy uczuć religijnych

 3. Obrazili uczucia religijne!!! Zamknąć i skazać na Sybir!
  A niedawno pisałem, że wystarczy bąka puścić i będzie obraza uczuć.

  • Teraz to nie wiadomo , bo przez #koronawirus kiedyś się kaszlało by zagłuszyć pierdzenie , a teraz się pierdzi by zagłuszyć kaszel ;)

 4. Czy JP2 był jedyną osobą na świecie, która jadła kremówki? Niektórym wszystko kojarzy się z seksem, a innym z papieżem.

 5. To prawda, modlimy się do kremówki, jest równa waflowi mszalnemu, jedzenie jej na czas obraza nasze wadowickie uczucia, nie zmyślam.

 6. „Organizacja wydarzenia „Zawody w jedzeniu kremówek papieskich wraz z licznymi atrakcjami i konkursami”, które miało odbyć się w dniu 25.08.2020r. w Wadowicach w związku z rozszerzającą się pandemią zostaje ODWOŁANE !!!” – Czyli co? medialne wkreowana gównoburza?

  • Raczej pokazanie jak zidiociałe społeczeństwo „wierzących” mamy. Ci ludzie są w stanie modlić się do ciastka bo miało styczność z kimś według nich świętym. Swoją droga Sama idea świętych, modlenia się do nich, malowania obrazów i stawiania rzeźb przedstawiających boga chrześcijan modlenie się do tych obrazów boga lub świętych stoi w sprzeczność z 10 przykazaniami których niby mają przestrzegać. Pisze o pełnej wersji 10 przykazań która macie nawet w Biblii 1000 lecia a nie w skróconej wersji z katechizmu. Jeśli już coś by miało obrażać uczucia chrześcijan to właśnie te tysiące pomników i miliony „świętych” obrazów.

 7. Łechtaczka ma podobno ponad 8000 zakończeń nerwowych, a i tak nie jest nawet w połowie tak wrażliwa jak uczucia religijne pobożnych Polaków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *