Kobiety nadal nie są traktowane w pracy na równi z mężczyznami

Praca Dołącz do dyskusji
Kobiety nadal nie są traktowane w pracy na równi z mężczyznami

Wiele mówi się i robi w kwestii równouprawnienia kobiet i mężczyzn w wielu dziedzinach życia. Niestety kobiety ciągle spotykają się z sytuacjami, w których na podobnych stanowiskach, mając takie same lub lepsze kompetencje, nie mają zarobków na takim samym poziomie.

Nie kwestii dyskryminacji płacowej chodzi nie tylko o stanowiska niskiego szczebla, ale także o bizneswoman, które pracują na dość wysokich stanowiskach, w tym kierowniczych, czy wręcz prezesowskich.

Dyskryminacja pań nie przejawia się jedynie zarobkami. Zauważają one, że miewają gorszy dostęp do wszelkiego rodzaju szkoleń podnoszących ich kwalifikacje, jak również do możliwości awansu, nie wspominając o mobbingu.

Co ciekawe, badania wykazują, że niemal połowa pań sądzi, że jest w taki sposób dyskryminowana, a mężczyźni zauważają takie problemy, ale jest ich mniej niż 25%.

Kobiety sprzeciwiają się takiemu stanowi rzeczy, gdyż jak twierdzą są często lepiej wykształcone, mają większą motywację do zdobywania wiedzy i ambicje do kierowania zespołem czy firmą.

Jeśli ktokolwiek ma przypuszczenia, że jest źle traktowany w pracy, narażony na dyskryminację niezależnie od rodzaju tejże, może zgłosić się do naszych prawników, którzy są dostępni stale pod adresem kontakt@bezprawnik.pl, z chęcią pomogą i doradzą jak rozwiązać problem lub uzyskać uwzględnienie swoich roszczeń wobec pracodawcy.

Zdjęcie pochodzi z serwisu shutterstock.com