Teraz tulipany, owoce, warzywa czy pieczywo możesz kupić od lokalnego sprzedawcy na Allegro. To pomoc dla najmniejszych przedsiębiorców

Biznes Dobre wiadomości Zakupy dołącz do dyskusji (18) 20.04.2020
Teraz tulipany, owoce, warzywa czy pieczywo możesz kupić od lokalnego sprzedawcy na Allegro. To pomoc dla najmniejszych przedsiębiorców

Justyna Bieniek

Największy serwis sprzedażowy na polskim rynku — Allegro.pl — włączył się w pomoc małym przedsiębiorcom. W ramach Allegro Lokalnie uruchomił kategorię „Lokalny ryneczek”. Dzięki temu łatwiej będzie znaleźć sprzedawców z najbliższej okolicy.

Lokalne aukcje Allegro

Serwis Allegro włączył się w pomoc lokalnym i małym przedsiębiorcom. Z powodu trwającej pandemii ich działalność jest mocno utrudniona, a możliwość dotarcia do klientów praktycznie niemożliwa. Problem ten dotyka przede wszystkim małe rodzinne biznesy, które do tej pory nie prowadziły rozbudowanej sprzedaży online. Rodzinne, miejscowe piekarnie, kwiaciarnie, czy sklepy spożywcze dotychczas funkcjonowały dzięki bezpośrednim kontaktom z klientami. Podobny problem mają również lokalni producenci, którzy cierpią przez zamknięcie bądź ograniczony dostęp do targowisk. Z tego powodu Allegro uruchomiło w ramach funkcjonującego już od dłuższego czasu serwisu Allegro Lokalnie nową kategorię „Lokalny ryneczek”. Ma ona pomóc małym przedsiębiorcom w dotarciu do klientów ze swojej najbliższej okolicy. Użytkownicy serwisu dzięki temu będą mogli natomiast łatwiej znaleźć sprzedawców oferujących produkty w pobliżu miejsca ich zamieszkania.

Na lokalnych aukcjach Allegro będą mogły być wystawiane wyłącznie niezbędne produkty: żywność, środki higieny osobistej, kosmetyki, produkty dla zwierząt i rośliny. Sprzedaż i wystawianie ofert w ramach tej kategorii od 16 kwietnia do 31 maja będzie bezpłatna. Sprzedawca nie poniesie więc kosztów ich sprzedaży. Kupujący zyskają natomiast ochronę serwisu. Wszystkie transakcje objęte są Programem Ochrony Kupujących, nie będą więc to tylko typowe ogłoszenia. Płatność będzie odbywać się poprzez dostępne w serwisie metody, podobnie jak forma i sposób dostawy. Przewidziany został również odbiór osobisty, jak i dostawa od drzwi do drzwi.

Allegro łączy lokalnych sprzedawców z klientami

To kolejny pomysł serwisu na pomoc sprzedawcom i klientom. Od połowy marca uruchomiona została darmowa dostawa z Allegro w ramach Allegro Smart. Dzięki temu koszty wysyłki przejął na siebie serwis, a każdy użytkownik może skorzystać z darmowej dostawy. Allegro włączyło się również aktywnie w pomoc polskim szpitalom. W serwisie już od kilku tygodni uruchomiona została zbiórka na pomoc materialną i zakup potrzebnych środków medycznych.