Tylko jutro policja da do wyboru: mandat albo praktyki w zakładzie pogrzebowym

Moto Dołącz do dyskusji (242)
Tylko jutro policja da do wyboru: mandat albo praktyki w zakładzie pogrzebowym

W listach często pytacie nas jak żyć uniknąć mandatu. Najbardziej oczywistą odpowiedzią wydaje się: przestrzegać prawa. Ale co, jeśli już zdążyliśmy nabroić? 

Również w takich sytuacjach pojawiają się wyjątki pozwalające na uniknięcie kary – przynajmniej tej finansowej. Jedną z takich autorskich inicjatyw przejawiła policja w Bielsku Białej, o czym poinformował nas wierny czytelnik, Pan Mateusz. Otóż jutro – i tylko jutro – od mandatu będzie można się wymigać, biorąc udział w obowiązkowych… praktykach zawodowych. Zabawa rozpocznie się jutro o godzinie 14.00 przy ul. Kolistej w Bielsku-Białej.

A jakie to będą praktyki? Otóż te mają przybrać postać loterii, a w zależności od wylosowanego przypadku będziemy musieli pomóc przedstawicielom służb i nie tylko służb. Otóż do wyboru będą strażacy, ratownicy medyczni i… pracownicy zakładu pogrzebowego.

Komenda Miejska Policji informuje, iż cała zabawa ma oczywiście pełnić funkcję edukacyjną, wychowawczą i prewencyjną. Zobaczenie w akcji pracowników straży pożarnej, służby medycznej czy przede wszystkim zakładu pogrzebowego powinno uzmysłowić kierowcom z jak wielkim niebezpieczeństwem stykają się poprzez swoje nieodpowiedzialne zachowanie za kierownicą pojazdu. Policja liczy, że ratowanie pobratymca bardziej wpłynie na ich zachowanie w przyszłości, niż symboliczne kilkaset złotych kary.