Mecz Polska – Kazachstan – gdzie oglądać w internecie na żywo, legalnie i za darmo?

Technologie Dołącz do dyskusji (407)
Mecz Polska – Kazachstan – gdzie oglądać w internecie na żywo, legalnie i za darmo?

Dzisiejszy pojedynek Białoczerwonych spędza sen z powiek kibicom piłki nożnej w całym kraju. Gdzie oglądać mecz Polska – Kazachstan w internecie, nie naruszając przy tym prawa? 

Mecz Polska – Kazachstan rozpocznie się o godz. 20:45 na Stadionie Narodowym w Warszawie

Dzisiejsze spotkanie reprezentacji Polski w piłce nożnej będzie kolejnym starciem o punkty, które zbieramy w celu wyjazdu na Mistrzostwa Świata 2018, które się odbędą w Rosji już w 2018 roku. Choć Kazachstan teoretycznie wydaje się znacznie słabszym rywalem od Polski, to jednak w pierwszym meczu pokazał, że może być też nieprzyjemnym przeciwnikiem, który braki w umiejętnościach sportowych nadrabia zaangażowaniem i wolą walki. Dla ekipy Adama Nawałki może to być więc trudne spotkanie i jeśli będzie trzeba, Robert Lewandowski wraz z kolegami będą musieli gryźć murawę.

Tymczasem nam zostało ściskanie kciuków przed ekranem telewizora. Jednakże co w sytuacji, gdy telewizora nie posiadamy lub dostęp do niego jest utrudniony, a chcemy obejrzeć poczynania naszych ulubieńców? Na szczęście mecz Polska – Kazachstan można oglądać również w internecie, choć znalezienie transmisji wcale nie musi być banałem.

Mecz Polska – Kazachstan – gdzie oglądać w internecie na żywo, legalnie i za darmo?

Stream online z meczu Polska – Kazachastan 2017 dostępny będzie w aplikacji i na stronie Ipla.tv oraz za pośrednictwem portalu Pilot należącego do Wirtualnej Polski – pilot.wp.pl. Z listy interesujących nas kanałów należy wybrać – oczywiście – Polsat.

Należy pamiętać, że w internecie istnieje wiele stron, które oferują tak zwane nielegalne streamy, do których można dotrzeć za pośrednictwem takich agregatorów jak „Kuszo TV” czy „Meczyki”. Samo oglądanie takich streamów nie stanowi jeszcze naruszenie prawa (choć jest kilka wyroków Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, które mają odmienne zdanie w tej kwestii), przede wszystkim ryzykują osoby udostępniające nielegalną transmisję. Na pewno naiwnością jest wysyłanie rozmaitych SMS-ów Premium w celu uzyskania „lepszej jakości” i omijania kolejek.

Istnieją jednak miejsca i usługi, takie jak Sopcast, które działają w oparciu o technologię P2P. W nich jednocześnie odbierając obraz, wysyłamy go innym użytkownikom. Teoretycznie można więc dopuścić się w ten sposób naruszenia praw pokrewnych nadawców telewizyjnych i spotkać z odpowiedzialnością prawną.