Co najchętniej ściągano z torrentów w roku 2017? Gra o Tron oczywiście liderem, ale potem sporo niespodzianek

Gorące tematy Technologie Dołącz do dyskusji (125)
Co najchętniej ściągano z torrentów w roku 2017? Gra o Tron oczywiście liderem, ale potem sporo niespodzianek

Piractwo jest swoistym znakiem czasów, ale pokazuje też pewne ciekawe zależności. Na przykład: który serial jest najpopularniejszy? Na jaki film najchętniej poszliby widzowie – choć niekoniecznie do kina? Na to pytanie odpowiemy sobie, przeglądając listę pod tytułem „najchętniej piracone filmy”. 

Czego szukają ludzie na torrentach? Miejsce pierwsze, zgodnie z informacjami TorrentFreak, zajmuje – tu bez większego zaskoczenia – „Gra o tron”. Siódmy sezon hitu na podstawie prozy George’a R. R. Martina był najchętniej pobierany z sieci, ale generalna popularność tej marki sprawiła, że piraci walili drzwiami i oknami po nowy epizod. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że część z nich była na torrentach szybciej niż pozostałe – raz przez przypadek odcinek wcześniej wypuściło HBO Nordic, innym razem HBO Spain. Ludzie szybciutko zgrali je na komputery osobiste, a potem puścili w sieć. Stąd też tak ogromna popularność tejże frazy wpisywanej w torrenty.

Najchętniej piracone filmy (i seriale)

Na miejscu drugim uplasował się „Spiderman Homecoming”. Produkcje Marvela cieszą się dużą popularnością, a nowy człowiek-pająk sprawia, że ludzie chętnie siadają przed ekranami. Nie jest jednak, jak widać, na tyle popularny, żeby chciano iść na niego od razu do kina.

Trzecie miejsce należy do „Baby Driver”, hollywoodzkiej komedii akcji. Czwarte z kolei zajęła „Wojna o Planetę Małp”, piąte „Star Trek Discovery”. Wszystko to są filmy, które w jakiś sposób interesowały publiczność, ale najwyraźniej nie zasługiwały w oczach piratów na to, by iść na nie do kina (na liście brakuje na przykład „Rogue One”, na które fani najwyraźniej postanowili jednak wydać swoje pieniądze).

Szósta pozycja z listy nie jest tytułem filmu – Telugu 2017 to wytwórnia filmów Bollywood (inny producent, Malayalam 2017, zajmie miejsce czternaste). Cieszyła się ona większą popularnością niż „Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara” (miejsce ósme) czy „Thor: Ragnarok” (miejsce dziewiąte). Pierwszą dziesiątkę zamyka „Obcy: Przymierze”. Są to najchętniej piracone filmy roku 2017.

Kiepska jakość, wątpliwa przyjemność

Chociaż wersje filmów, które pojawiają się na torrentach raczej nie zachęcają do oglądania, ludzie biorą wszystko, co tam znajdą. Nie ma w tym, oczywiście, tej samej frajdy co z kina, a na dodatek jest to wątpliwe prawnie i moralnie, mimo to, jest pewnym wyznacznikiem popularności danych dzieł.

Jak już wspomniałam, na liście brakuje tytułów z uniwersum „Gwiezdnych wojen”, ale nie ma tu wielkiego zdziwienia – jest to produkcja zrobiona z takim rozmachem, że ludzie zwyczajnie wolą na nią pójść do kina. Nie można tego samego powiedzieć o pozostałych produkcjach, mimo, że są one w jakimś stopniu popularne wśród widowni.

Pełna lista

Poniżej prezentujemy wam pełną listę fraz, jakie ludzie najchętniej wpisywali w wyszukiwarki torrentów:

 1. „Gra o tron”
 2. „Spiderman: Homecoming”
 3. „Baby Driver”
 4. „Wojna o Planetę Małp”
 5. „Star Trek Discovery”
 6. Telugu 2017
 7. „Transformers: Ostatni Rycerz”
 8. „Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara”
 9. „Thor: Ragnarok”
 10. „Obcy: Przymierze”
 11. „Wonder Woman”
 12. „Mumia”
 13. „Atomic Blonde”
 14. Malayalam 2017
 15. „Riverdale”
 16. „Kingsman: Złoty krąg”
 17. „Designated Survivor”
 18. 2017 movies
 19. „Half Girlfriend”
 20. „Dunkierka”
 21. „Szybcy i wściekli 8”
 22. „Orville”
 23. „Słoneczny patrol”
 24. „Blade Runner 2049”
 25. Tigole
 26. „Golmaal Again”
 27. „Valerian i Miasto Tysiąca Planet”
 28. „Midnight Texas”
 29. „Król Artur: Legenda Miecza”
 30. Tamil 2017
 31. „Liga sprawiedliwości”
 32. „Tubelight”
 33. „Annabelle: Narodziny zła”
 34. „Geostorm”
 35. „Opowieść podręcznej”
 36. „Young Sheldon”
 37. Toilet Ek Prem Katha
 38. „Logan Lucky”
 39. „13 powodów”
 40. „Baadshaho”
 41. „Jagga Jasoos”
 42. CracksNow
 43. „Dangal”
 44. „Zaginione miasto Z”
 45. „Suits”
 46. „Power Rangers”
 47. „Teoria wielkiego podrywu”
 48. „Bodyguard Zawodowiec”
 49. „Secret Superstar”
 50. „Jab Harry Met Sejal”

Fot. tytułowa – materiały promocyjne Suits/USA Network