Netflix wprowadza podwyżki. Najdroższy pakiet drożeje!

Technologie Zakupy Dołącz do dyskusji (188)
Netflix wprowadza podwyżki. Najdroższy pakiet drożeje!

To zła informacja dla wszystkich, którzy korzystają z najdroższego pakietu Netflix. Netflix podrożał i od teraz kosztować będzie 60 złotych za miesiąc użytkowania. Potaniał za to najtańszy z pakietów, pozwalający na oglądanie filmów na jednym urządzeniu, w słabszej jakości SD. Aktualna cena pakietów Netflix jest więc teraz jeszcze mocniej zróżnicowana.

Netflix to najpopularniejszy serwis streamingowy w Polsce. Głównie dlatego, że wiele osób korzysta z niego wspólnie, co pozwala, w dość niskiej cenie, otrzymać dostęp do wielu filmów i seriali. Serwis nie podaje dokładnie, ilu ma użytkowników nad Wisłą. Jednak wiadomo, że jego przeglądarkową wersję w styczniu 2021 roku odwiedziło aż 7 milionów użytkowników. Nie można się zresztą dziwić, nawet gdy popyta się wśród znajomych, to coraz rzadziej można spotkać kogoś, kto nie miałby dostępu do tego portalu.

Aktualna cena Netflix jest zależna od pakietu, który wybierzemy. Po zmianach ceny wahają się od 29 do 60 złotych

Cena za dostęp do Netflixa jest zróżnicowana. Najtańszy pakiet jak dotąd kosztował 34 złote, a najdroższy 52 złote. O dziwo, najczęściej w Polsce wykupywany był właśnie tej najdroższy z pakietów. Nie wiąże się to jednak z faktem, że jesteśmy narodem kinomanów, którzy chcą oglądać filmy w najlepszej jakości, a z tego, że ten pakiet pozwala na oglądanie filmów na czterech urządzeniach jednocześnie. A to natomiast zezwala na współdzielenie konta, co sprawia, że jak dotąd można było za 13 złotych mieć dostęp do filmów na Netflixie.

Od dziś jednak dostęp jest droższy. Podwyżka obejmuje właśnie ten najdroższy pakiet, który od teraz kosztuje 60 złotych. Potaniał natomiast pakiet najtańszy, który zamiast 34 złote kosztuje teraz 29 złotych. Bez zmian zaś pozostał pakiet pośredni, za który nadal trzeba płacić 43 złote miesięcznie.

Netflix aktualna cena pakietów od 5 sierpnia 2021 roku:

1. Podstawowy – max 1 urządzenie naraz, jakość SD – 29 złotych miesięcznie – obniżka o 5 złotych
2. Standard – max 2 urządzenia naraz, jakość Full HD – 43 złote miesięcznie – cena bez zmian
3. Premium – max 4 urządzenia naraz, jakość Ultra HD i HDR – 60 złotych miesięcznie – podwyżka o 8 złotych

Netflix podwyższa ceny, ale nadal najekonomiczniejsze będzie współdzielenie najdroższego pakietu

Podbicie ceny najdroższego pakietu o 8 złotych nie sprawi raczej, że masa osób zrezygnuje z dostępu do portalu. Przy współdzieleniu konta będzie to bowiem oznaczało, że zamiast 13 złotych, użytkownik zapłaci 15 złotych. Nadal będzie to więc najtańsza wersja, jeżeli ktoś zdecyduje się na współdzielenie konta.

Jest to jednak kolejny ruch ze strony portalu, który chciałby zwiększyć kwotę uzyskiwaną od poszczególnych użytkowników. Sprawienie, że najtańszy z pakietów kosztuje mniej, ma zachęcić by więcej osób zdecydowało się na mniej uciążliwe współdzielenie konta, nawet kosztem ciut wyższego miesięcznego zobowiązania.

Podwyżka cen nie musi być ostatnim słowem ze strony portalu Netflix. Coraz częściej mówi się też o tym, że serwis będzie chciał walczyć ze współdzieleniem kont. Chociaż jeszcze niedawno informacje te były dementowane, to nie będzie nikogo dziwiło, gdy to faktycznie się stanie. Dla serwisu bowiem uzyskiwanie kwot w wysokości 13 lub 15 złotych od jednego użytkownika może być zbyt małe. Chociaż wyniki finansowe za drugi kwartał spółki były dobre, to już liczba nowych użytkowników była mniejsza od spodziewanej. Sprawienie, że osoby, które współdzielą login i hasło założą osobne konta, mogłoby z jednej strony poprawić wynik finansowe, a z drugiej urealnić liczbę użytkowników.