Aion Bank to taki bankowy Netflix – czyli nowy bank w Polsce

Finanse Lokowanie produktu dołącz do dyskusji (175) 21.08.2021
Aion Bank to taki bankowy Netflix – czyli nowy bank w Polsce

Materiał Partnera Bezprawnika

Na początku sierpnia premierę miał Aion Bank – pierwszy w pełni cyfrowy bank, w którym wszystko załatwia się online w aplikacji. Bez oddziałów, bez kolejek – wszystkie usługi są dostępne od ręki. Aion chce rewolucji na polskim rynku bankowym i proponuje abonament w subskrypcji – jedna opłata miesięczna i brak dodatkowych kosztów. Istnieje również darmowy plan. 

Założycielem nowej, internetowej bankowości, korzystającej z blockchaina i sztucznej inteligencji jest Wojciech Sobieraj – twórca i szef Alior Banku. Tym razem postawiono jednak na całkowitej obsłudze online – wszystko znajduje się w aplikacji na smartfonie.

Aion oferuje bezpłatny plan Light w którym zawiera się:

  • prowadzenie konta
  • konto oszczędnościowe – 1% rocznie w PLN, 0,5% rocznie w EUR
  • wymianę walut po kursie międzybankowym i bez limitu
  • bezpłatne wypłaty z bankomatów na całym świecie – bez limitu
  • konta walutowe w PLN, EUR, USD, GBP i CHF
  • przelewy krajowe i zagraniczne
  • wirtualne karty debetowe

Jeśli chcemy mieć fizyczną kartę płatniczą – korzystnie z niej również jest bezpłatne, jednak należy się liczyć z jednorazową opłatą w wysokości 12 zł za jej wyrobienie i wysyłkę. (wpisując kod AION495 – otrzymasz ją bezpłatnie!)

Aion Bank kod polecający

Warto też zauważyć, że Aion Bank proponuje najlepiej oprocentowane na rynku lokaty od 1 do 1,5% rocznie. To nawet 10 razy więcej niż w konkurencyjnych bankach!

Dalej są dwa plany – Smart za 29.99zł i All-Inclusive za 49.99zł

W tańszym dostajemy dodatkowo wyższe oprocentowanie – 1,25% rocznie, w PLN, 0,75% rocznie w EUR. Co ważne kapitalizacja jest miesięczna – można wpłacać i wypłacać kiedy się chce. Nie ma też dodatkowych warunków i ograniczeń – wpłaty są bez limitu.

Kolejną funkcjonalnością są Globalne inwestycje – opcja dostępna w płatnych planach (lub za 19.99 posiadając plan bezpłatny), umożliwia jak sama nazwa wskazuje inwestowanie na globalnych giełdach bez dodatkowych opłat (w innych bankach to nawet 3%). Co ciekawe – nie trzeba znać się na inwestowaniu – portfel, dzięki sztucznej inteligencji automatycznie podpowiada w co zainwestować i dopasowuje się do użytkownika. Ponadto przygotuje spersonalizowaną strategię inwestowania – bezpośrednio w aplikacji mobilnej. Otwiera to drogę do inwestowania na całym świecie bez dodatkowych opłat i niezależnie od kwoty.

W najwyższym pakiecie otrzymujemy moduł MoneyMax, który zawiera ochronę ochronę online, czyli ochronę danych przed wyłudzeniami i atakami hakerów. Dalej są

  • Aion Ubezpieczenia Samochodowe – najtańsze na rynku polisy
  • Aion Rachunki – niższe rachunki za prąd i gaz

Bardzo ciekawą opcją dla osób kupujących w internecie jest Aion Zakupy Online – jeśli dokonasz jakiegoś zakupu i w ciągu miesiąca znajdziesz ten sam produkt taniej – Aion zwróci Ci różnicę.

Dla kogo Aion Bank?

Pojawienie się Aion Banku na polskim rynku wzbudziło bardzo duże zainteresowanie – wśród klientów indywidualnych jak i inwestorów, którzy chcą bezpiecznie i prosto inwestować na giełdach. Warto prześledzić swoje opłaty bankowe które co miesiąc ponosisz w swoim banku – opłata za konto, opłata za kartę, opłata za przelewy czy inne dodatkowe opłaty o których istnieniu nawet nie wiesz, a pobierane są z Twojego konta – w Aion, jak na Netflixie – płacisz stałą opłatę i nie interesuje Cię nic więcej.

Chcesz przetestować wszystkie funkcjonalności przez 2 miesiące za darmo? Użyj kodu AION495 a otrzymasz wszystkie funkcjonalności bezpłatnie na 60 dni! Konto poleca Krzysztof Szymański ekspert z finatio.pl.

Chcesz dowiedzieć się więcej zajrzyj na webinar i dowiedz się jak oszczędzać na usługach bankowych.

Artykuł powstał we współpracy z Finatio.pl