Policja poszukuje mężczyzny w kaszkiecie. Pobił staruszka za zwrócenie uwagi o braku maseczki

Zbrodnia i kara dołącz do dyskusji (111) 23.01.2021
Policja poszukuje mężczyzny w kaszkiecie. Pobił staruszka za zwrócenie uwagi o braku maseczki

Adrian Boguski

W czwartek około godziny 10.50 w markecie przy ulicy na Batorego na Mokotowie napastnik pobił 70-letniego mężczyznę, który zwrócił mu uwagę na brak maseczki. Kiedy po uderzeniu w twarz, starszy mężczyzna chciał wezwać policję, tamten zagroził, że „znajdzie go i zabije”. Policja z mokotowskiego wydziału walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu prowadzi w tej sprawie dochodzenie i prosi o pomoc i kontakt każdego, kto był na miejscu zdarzenia lub rozpoznaje sprawcę i może mieć wiadomości na temat jego tożsamości albo miejsca zamieszkania.

Pobił 70-letniego mężczyznę w markecie na Mokotowie

Mężczyzna wszedł do marketu przy ulicy Batorego w ostatni czwartek (21.01) około 10.50, czyli w godzinach przeznaczonych dla seniorów. Na twarzy nie miał maseczki, ani żadnego innego nakrycia. Widząc to, jeden z klientów zwrócił mu uwagę i powiedział, że stwarza zagrożenie dla starszych osób. (Ten mężczyzna nie powinien w takich godzinach w ogóle tam przebywać.) W reakcji na uwagę seniora napastnik uderzył 70-latka pięścią w twarz. Wówczas poszkodowany uprzedził, że wezwie policję, a napastnik jeszcze raz zaatakował seniora i kopnął go. Zagroził, że jeżeli poszkodowany wezwie policję – „znajdzie go i zabije”. W efekcie wszystkich uderzenia w twarz 70-latek doznał złamania nosa.

Policja wezwana na miejsce zdarzenie zabezpieczyła nagranie z monitoringu. Mężczyzna jest poszukiwany w sprawie zmuszenia przemocą i bezprawną groźbą do odstąpienia od powiadomienia Policji o uszkodzeniu ciała. Jak przekazali policjanci, napastnik jest wysoki i dobrze zbudowany. Na twarzy miał zarost i nosił okulary w białych oprawkach. W dniu pobicia ubrany był w ciemną dłuższą kurtkę, ciemne spodnie, a na głowie nosił kaszkiet.

Kadr z monitoringu z wizerunkiem sprawcy mokotowska Policja opublikowała w swoim komunikacie i na Twitterze.

Policja prosi o kontakt osoby, które mogą posiadać jakiekolwiek informacje na temat tożsamości podejrzanego mężczyzny lub miejsca, w którym obecnie napastnik może przebywać. Jeżeli ktoś był światkiem pobicia 70-lataka przez agresywnego napastnika, również proszony jest o kontakt z policjantami z mokotowskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Jednostka znajduje się przy ul. Malczewskiego 3/5/7. Można również zadzwonić pod czynne całą dobę numery telefonów – 47 72 392 50 lub 47 72 392 28, lub napisać e-mail na adres oficer.prasowy.krp2@ksp.policja.gov.pl