Policja publikuje zdjęcia skradzionych rzeczy – czy jest tam Twoja zguba?

Zbrodnia i kara dołącz do dyskusji 15.10.2015
Policja publikuje zdjęcia skradzionych rzeczy – czy jest tam Twoja zguba?

Udostępnij

Michał Grązka

Ujęci zostali włamywacze, a ich łupy wpadły w ręce policji. To konsole do gier, aparaty, biżuteria, telefony i inne przedmioty – czekają na prawowitych właścicieli.

Gdy padniemy ofiarą kradzieży, również w wypadku włamania, taki fakt należy jak najszybciej zgłosić policji. Jeżeli znamy jak najwięcej szczegółów dotyczących zaginionego sprzętu, jak np. numer IMEI telefonu, mamy duże szanse, że wróci on do nas, jeśli tylko uda się złapać przestępców.

W sytuacji, w której nie jesteśmy pewni co zostało skradzione lub nie mamy fotografii przedmiotów albo ich dokładnych opisów, sprawa może być nieco cięższa. Przykładowo, jeśli policja zabezpieczy pokaźny łup złodziei kołpaków, musi postarać się oddać je tym, którzy zostali okradzeni i to zgłosili. Gdy właściciele pojazdów nie wiedzą czy ich kołpaki były firmowe lub jakie miały znaki szczególne, czasem ciężko jest dopasować konkretne modele do posiadaczy.

Poznańscy policjanci organizują ogólnodostępną akcję „rozpoznawczą”. Dnia 6 października 2015 roku zatrzymali grupę mężczyzn, którzy poza sadzeniem konopi indyjskich zajmowali się włamaniami i kradzieżami na terenie powiatu poznańskiego. Przez kilka miesięcy wyłamywali okna domów, zabierali potencjalnie drogi sprzęt, po czym sprzedawali go znajomym lub do lombardów.

W związku z powyższymi działaniami, usłyszeli oni zarzuty kradzieży z włamaniem, paserstwa oraz uprawy konopi. Grozi im do 10 lat więzienia. Obecnie policja poszukuje właścicieli części zabezpieczonych przedmiotów. Pełna galeria znajduje się na stronie www.wielkopolska.policja.gov.pl. Wśród kosztowności są aparaty cyfrowe, konsole oraz gry, telefony komórkowe, noże, biżuteria, a także kosmetyki.

skardzione-rzeczy-aparat skardzione-rzeczy-telefony skradzione-rzeczy-pady

Jeśli znacie kogokolwiek z Poznania lub okolic, kto w ciągu ostatnich miesięcy stracił cenne rzeczy z domu, warto podesłać mu poniższe zdjęcia lub link do artykułu. Choć policjanci zajmują się tym, aby przedmioty wróciły do właścicieli, czasem jest to ciężkie zadanie i najprostszą jest właśnie zgłoszenie się samych poszkodowanych.

Nie wiesz jak działać gdy padniesz ofiarą przestępstwa, potrzebujesz pomocy prawnika? Z redakcją Bezprawnik.pl współpracuje zespół prawników specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.