Premia prezesa ZUS po 3 miesiącach pracy to 28 500 zł

Państwo dołącz do dyskusji (1) 01.09.2015
Premia prezesa ZUS po 3 miesiącach pracy to 28 500 zł

Udostępnij

Maciej Lewczuk

Po kwartale pracy, premia prezesa ZUS wyniesie 28 500 zł, a wszystko dzięki oszczędnościom jakie udało się poczynić.

ZUS od wielu lat stara się zmniejszać wydatki, maksymalizować skuteczność ściągania składek, poprawiać skuteczność w załatwianiu spraw petentów. Udało się to dość skutecznie, jeśli podsumować ubiegły, 2014 rok. W związku z tym premia prezesa ZUS (jednego z czterech) wyniosła 28 500 zł.

290 000 000 zł to ilość pieniędzy, którą na skutek różnych działań, zaoszczędził w 2014 roku ZUS. Świetnie poradzono sobie ze ściągalnością składek, która wyniosła ponad 99%. Doceniono także skuteczne przeniesienie składek z OFE do ZUS. Niemal 100% wynosi terminowość wydawania decyzji i wypłaty zasiłków. Skutecznie wdrożono nowe systemy informatyczne, zwaloryzowano renty i emerytury, a także znacznie usprawniono obsługę petentów w oddziałach.

Dzięki tym ocenom, a także po posiedzeniu rady nadzorczej, zdecydowano, że premia prezesa ZUS Elżbiety Łopacińskiej ma wynieść 28 500 zł. Jedni zakrzykną, że to sporo, a inni machną ręką, bo prezesi innych spółek Skarbu Państwa zarabiają miesięcznie tyle lub często znacznie więcej. Nie mniej, niemal każdy z nas zna osoby, którym praca i działania ZUSu, oraz jego pracowników niezbyt się podobają. Czy można mieć nadzieję, że w 2015 roku będzie nam jeszcze lepiej?

Masz problemy lub wątpliwości związane z nieprawidłowo naliczonymi świadczeniami emerytalnymi lub rentowymi, wypłatą tychże świadczeń lub ich wstrzymaniem i chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika? Z redakcją Bezprawnik.pl współpracuje zespół prawników specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.

Zdjęcie z serwisu shutterstock.com