Świetne zmiany UOKiKu – baza i wyszukiwarka wyroków ws. konsumenckich

Zakupy Dołącz do dyskusji
Świetne zmiany UOKiKu – baza i wyszukiwarka wyroków ws. konsumenckich

Wkrótce, bo już w listopadzie ma zostać uruchomiona baza i wyszukiwarka wyroków sądowych wydanych dzięki działalności UOKiKu.

UOKiK zapowiada sporo zmian, które pojawią się już we wrześniu, ale też do końca roku. Najważniejszymi zmianami, które mają poprawić wiedzę ludzi o działalności urzędu, będą baza i wyszukiwarka wyroków sądowych, które są konsekwencją działania UOKiKu.

Dzięki bazie i połączonej z nią ściśle wyszukiwarce każdy łatwiej będzie mógł dotrzeć do wszelkich danych związanych ze sprawami, które toczą się lub zostały załatwione dzięki interwencjom UOKiK.

Wśród nich są takie, w których naruszone zostały interesy konsumentów, czy to poprzez klauzule niedozwolone, a także ograniczające konkurencję, etc.

Dodatkową bardzo ważną informacją jest to, że o największych i najważniejszych sprawach prowadzonych przez UOKiK ludzie będą mogli dowiedzieć się z mediów, gdyż będą one opisywane w prasie, a pewnie te wiadomości podchwycą także radio i telewizja.

UOKiK może pochwalić się, że od początku 2015 roku do dziś sądy wydały wyroki w 174 sprawach, które zainicjował urząd. Podtrzymane zostało 108 decyzji, a w 37 zmieniono je, a 29 uchylono w całości.

Masz problemy lub wątpliwości związane z naruszaniem Twoich praw jako konsumenta lub nie wiesz jak zgłosić sprawę do UOKiK i chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika? Z redakcją Bezprawnik.pl współpracuje zespół prawników specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.

Zdjęcie z serwisu shutterstock.com