Netflix będzie znacznie tańszy, gdy podpiszemy z nim umowę przynajmniej na kilka miesięcy. Trwają testy pomysłu

Technologie Zakupy Dołącz do dyskusji (41)
Netflix będzie znacznie tańszy, gdy podpiszemy z nim umowę przynajmniej na kilka miesięcy. Trwają testy pomysłu

Dobre wieści płyną ze strony Netflixa. Serwis szykuje się do wprowadzenia tańszego abonamentu. Zniżkę otrzymają użytkownicy, którzy zdecydują się na jego opłacenie z góry, za cały okres korzystania z serwisu. Niestety to dobrodziejstwo testowane jest na razie tylko w Indiach.

Tańszy abonament Netflixa

Gigant VOD to jeden z najpopularniejszych tego typu serwisów w Polsce i na świecie. Oczywiście jak wszystkie tego typu serwisy zmaga się ze wzlotami i upadkami. Może właśnie z tego powodu właściciele serwisu chcą choć trochę wybić się nad konkurencję, wprowadzając nowe usługi. Tańszy abonament Netflixa zgodnie z założeniami ma polegać na wprowadzeniu promocji dla osób, które opłacą go z góry. Osoby, które wykupią roczny abonament, zapłacą tylko 50 procent ceny. O 30 procent kosztów mniej poniosą subskrybenci wykupujący półroczny pakiet. Jej wykupienie na kwartał będzie wiązało się z ceną niższą o jedną czwartą.

Cóż nie od dziś wiadomo, że tego typu promocje raczej sprawdzają się dość dobrze i są pozytywnie odbierane przez użytkowników. Niestety nie wiadomo kiedy i czy w ogóle promocja trafi do Polski.

Netflix walczy z piractwem i przyjacielskim udostępnianiem konta.

Jak na razie jednak serwis, który bohatersko rozprawił się, może jeszcze nie całkowicie, z piractwem w internecie, planuje ograniczyć współdzielenie kont. Przyjacielskie udostępnianie konta to dla wielu serwisów problem. Jak wiadomo pod koniec sierpnia, do takiego sposobu patrzenia na udostępnianie hasła dostępu do konta znajomym, przyznał się Disney. Największe serwisy, w tym Netflix nigdy nie wypowiadały się w tym zakresie dość jednoznacznie, mimo że według badań, 35 procent Amerykanów dzieli się dostępem do platformy według tej reguły.

Jak się jednak okazuje, również Netflix dąży do pewnych ograniczeń w tym zakresie. Serwis pracuje nad rozwiązaniem, które pozwoliłoby na ograniczenie tego procederu. Nie padły oczywiście żadne konkretne zapowiedzi, w jakim zakresie miałoby się to odbyć. Patrząc szerzej na tego typu działanie, faktycznie można zauważyć, że udostępnianie dostępu do platformy nosi w sobie pewne znamiona nieuczciwości i naginania regulaminu. W końcu regulamin mówi o wspólnocie domowej i korzystania z serwisu w obrębie jednego gospodarstwa domowego.