„Zakupowy Tinder” w Biedronce dla osób starszych i specjalna karta. Sieć chce pomóc seniorom

Społeczeństwo Zakupy Zdrowie Dołącz do dyskusji (82)
„Zakupowy Tinder” w Biedronce dla osób starszych i specjalna karta. Sieć chce pomóc seniorom

Nowe ułatwienia dla seniorów w Biedronce w związku z epidemią koronawirusa. Sieć wprowadza szeroko zakrojone działania, mające na celu wspieranie osób starszych w obliczu zagrożenia zakażeniem. Na czym polega pomoc?

Ułatwienia dla seniorów w Biedronce

Wiele sieci handlowych – zarówno w Polsce, jak i na świecie – wspiera osoby starsze w czasie postępującej epidemii. Z ogromną inicjatywą wychodzi Biedronka, stawiając na wielopłaszczyznową pomoc dla osób w wieku 65+.

We wszystkich sklepach Biedronka pojawiły się skrzynki, a także formularze. Każdy senior, który chce, by pomóc mu w robieniu zakupów, może wypełnić formularz i umieścić go w skrzynce. Również każdy, kto wyraża chęć pomocy innym, może taki formularz sporządzić. Samą akcję Biedronka w stosownym komunikacie uzasadnia tak:

Czas na seniorów, którzy w dobie rozprzestrzeniania się koronawirusa są grupą szczególnie zagrożoną. Biedronka pomoże połączyć seniorów potrzebujących pomocy w zrobieniu zakupów z osobami, które są gotowe pomagać […]

Zarówno wolontariusze, jak i seniorzy, mający problem z samodzielnym zrobieniem zakupów, mogą się zarejestrować również przez infolinię (pod numerem 22 205 33 00), a także na stronie internetowej Biedronki serwis ponadto podaje, że Jeronimo Martins Polska (właściciel sklepów Biedronka) planuje podjęcie współpracy z różnymi organizacjami, które zajmują się wspieraniem starszych.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości, bo wsparcie ma być dużo szersze.

Pierwszeństwo seniora przy kasie

Biedronka, wzorem brytyjskiego Tesco, podejmuje działania, mające na celu chociaż częściowe uprzywilejowanie seniorów podczas robienia zakupów. Dalsza część komunikatu głosi bowiem, iż:

[…] Sieć wprowadza także pierwszeństwo wejścia seniorów do sklepu w pierwszej godzinie od otwarcia, a także pierwszeństwo obsługi przy kasie na każdą prośbę osoby starszej. Wszystko to pod hasłem ‚Czas na pomaganie seniorom 65+.

Wraz z programem ruszy specjalna karta „Czas na pomaganie seniorom 65+”. Będzie ona dostępna dla osób starszych, które posiadają kartę „Moja Biedronka”. Karta pozwoli na dokonanie płatności za zakupy dopiero wtedy, kiedy zostaną one dostarczone. Wolontariusz płaci w sklepie kartą „Czas na pomaganie seniorom 65+”, senior – otrzymując zakupy – daje gotówkę wolontariuszowi, który potem wpłaca pieniądze na kartę – na poczet już zrobionych, bądź przyszłych zakupów.

Proponowane rozwiązania są dobre. Pomoc osobom starszym – nie tylko w dobie epidemii – jest działaniem bardzo szlachetnym. Szczególnie z uwagi na fakt, że seniorzy mimo zaleceń nie zostają w domach, bo bardzo często nie są w stanie. Takie akcje mają im w tym pomóc.

Źródło zdjęcia: Biedronka.pl