Partnerzy serwisu:
ecommerce Zakupy Zakupy firmowe

Będzie łatwiej o pieniądze z Allegro

Agnieszka Tober
19.08.2022
Agnieszka Tober
Agnieszka Tober
19.08.2022
Będzie łatwiej o pieniądze z Allegro

Jak wynika z komunikatu na stronie serwisu, ważne zmiany dla kupujących na Allegro zostaną wprowadzone już od 5 września. Wśród nich przede wszystkim wydłużenie czasu na złożenie wniosku o rekompensatę i zwiększenie jej kwoty.

Program Ochrony Kupujących – korzystniejsze warunki uzyskania rekompensaty

W ramach Programu Ochrony Kupujących, w pewnych przypadkach można otrzymać od serwisu Allegro rekompensatę. Jako przykłady kiedy można się o nią starać, na stronie wskazano między innymi sytuacje, gdy: przedmiot jest nieoryginalny, nie posiada istotnych części lub funkcji, czy też nie odpowiada opisowi.

Dotychczas o rekompensatę można było wystąpić w terminie 180 dni po zakupie, a jej maksymalna wartość wynosiła 10 000 zł. Od 5 września czas na złożenie wniosku wydłuży się do 24 miesięcy, a więc aż czterokrotnie! Zwiększy się również maksymalna kwota rekompensaty. Kupujący mogą liczyć na aż 20 000 zł. To z pewnością ważne zmiany dla kupujących na Allegro, zwłaszcza te najbardziej wartościowe przedmioty.

Wniosek nadal można będzie złożyć najwcześniej 14 dni po zakupie. O rekompensatę należy wystąpić drogą elektroniczną, poprzez wypełnienie kwestionariusza na tej stronie.

Inna ważne zmiany dla kupujących na Allegro od 5 września

Co jeszcze planuje serwis, poza korzystnymi dla kupujących modyfikacjami w rekompensatach?

  • Zmianę nazwy usługi „Odroczona płatność dla Firm” na „Allegro Pay Business”

W związku z tą zmianą, kupujący nic nie muszą robić. Jak pisze Allegro, nowa nazwa lepiej odzwierciedla charakter usługi.

  • Aktualizację polityki ochrony prywatności Allegro i Allegro Pay

Modyfikacja polega na dopisaniu do listy podmiotów, którym Allegro przekazuje dane kupujących, dwóch nowych firm. Chodzi o: Snowflake Computing Netherlands, B.V. z siedzibą w Amsterdamie, a także Druva Europe, Limited z siedzibą w Reading.

  • Zmiana kraju dostawy, waluty albo języka może wpłynąć na dostępność ofert i usług

Serwis uwzględni w regulaminie zastrzeżenie, że zmiana w ustawieniach języka, kraju dostawy, czy waluty, wpływa na to, jakie oferty są wyświetlane, dostępność przedmiotów, a także ich cenę.

  • Aktywacja Allegro Pay będzie możliwa tylko w przypadku kiedy w danych konta Allegro, kupujący ma podany aktualny adres zamieszkania

Na końcu ogłoszenia, serwis udostępnia nowe wersje regulaminów, dostępne w postaci plików PDF. Nowe fragmenty regulaminów zostały zaznaczone na niebiesko, a nieaktualne – przekreślone.

Z całością komunikatu i zmianami w regulaminach można zapoznać się tutaj.