We Wrocławiu zatrzymano piratów za nielegalne rozpowszechnianie filmów

Technologie dołącz do dyskusji 11.06.2015
We Wrocławiu zatrzymano piratów za nielegalne rozpowszechnianie filmów

Udostępnij

Maciej Lewczuk

Nielegalne rozpowszechnianie filmów to zarzut, jaki postawiono zatrzymanym przez policję piratom z Wrocławia.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu wraz z funkcjonariuszami Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali piratów, którzy oskarżeni są o nielegalne rozpowszechnianie filmów. Namierzali ich od dłuższego czasu. Zbierali dowody, dzięki którym możliwe było zatrzymanie rozprowadzających filmy przez kilka stron internetowych mężczyzn w wielu od 24 do 33 lat.

Aresztowano trzech mężczyzn i dokonano przeszukań w kilku mieszkaniach, biurach i samochodach. Zabezpieczono sprzęt wart niemal 50 000 zł – 14 komputerów, 13 zewnętrznych dysków twardych, telefony komórkowe, 40 bankomatowych kart prepaid, karty SIM, pamięci zewnętrzne typu pendrive i serwery. Straty poniesione przez wytwórnie i dystrybutorów filmów wyceniono na ponad 5 000 000 zł.

Piratom postawiono zarzuty nielegalnego rozprowadzania filmów z Ustawy o prawie autorskim i pokrewnych. Mogą spędzić w więzieniu nawet 3 lata. Nie wiemy, czy ma to związek z zamknięciem serwisów scs.pl, ekino.pl i iitv.pl oferujących w sieci możliwość oglądania filmów.

Ktoś naruszył prawa autorskie lub jesteś oskarżony o ich złamanie i chciałbyś uzyskać poradę prawnika? Z redakcją Bezprawnik.pl współpracuje zespół prawników specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.

Zdjęcie z serwisu shutterstock.com