Nielegalne rozpowszechnianie filmów to zarzut, jaki postawiono zatrzymanym przez policję piratom z Wrocławia.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu wraz z funkcjonariuszami Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali piratów, którzy oskarżeni są o nielegalne rozpowszechnianie filmów. Namierzali ich od dłuższego czasu. Zbierali dowody, dzięki którym możliwe było zatrzymanie rozprowadzających filmy przez kilka stron internetowych mężczyzn w wielu od 24 do 33 lat.

Aresztowano trzech mężczyzn i dokonano przeszukań w kilku mieszkaniach, biurach i samochodach. Zabezpieczono sprzęt wart niemal 50 000 zł – 14 komputerów, 13 zewnętrznych dysków twardych, telefony komórkowe, 40 bankomatowych kart prepaid, karty SIM, pamięci zewnętrzne typu pendrive i serwery. Straty poniesione przez wytwórnie i dystrybutorów filmów wyceniono na ponad 5 000 000 zł.

Piratom postawiono zarzuty nielegalnego rozprowadzania filmów z Ustawy o prawie autorskim i pokrewnych. Mogą spędzić w więzieniu nawet 3 lata. Nie wiemy, czy ma to związek z zamknięciem serwisów scs.pl, ekino.pl i iitv.pl oferujących w sieci możliwość oglądania filmów.

Potrzebujesz pomocy? Zadaj pytanie...

Pomoc prawna w najtrudniejszej sytuacji już od 49 złotych!

Ktoś naruszył prawa autorskie lub jesteś oskarżony o ich złamanie i chciałbyś uzyskać poradę prawnika? Z redakcją Bezprawnik.pl współpracuje zespół prawników specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.

Zdjęcie z serwisu shutterstock.com