Saturn w Arkadii w ten weekend zamieni się w Apple Store – no, przynajmniej troszkę

Lokowanie produktu Technologie Zakupy dołącz do dyskusji (15) 19.04.2018
Saturn w Arkadii w ten weekend zamieni się w Apple Store – no, przynajmniej troszkę

Maja Werner

Saturn w Arkadii wprawdzie nie da rady całkowicie odwzorować Apple Store, którego wygląd i układ jest… zastrzeżonym znakiem towarowym Apple (tak, mnie też to zdziwiło). Ale poza kwestiami wizualnymi w ten weekend w warszawskiej Arkadii będzie naprawdę bardzo jabłkowo. Wielkie święto Apple już w ten weekend w Warszawie.

Urządzenia Apple to w Warszawie często, bardziej niż narzędzie do pracy, symbol statusu społecznego. Ludzie niespecjalnie zaznajomieni z tematyką technologii wybierają te produkty tylko po to, by zamanifestować swoją przynależność do określonej grupy społecznej. To oczywiście bardzo dobre produkty, ale jednak w stolicy cieszą się szczególnym uznaniem.

Drugą kwestią jest fakt, że nie każdego stać na komputery i telefony kosztujące nieraz kilkukrotność miesięcznej pensji. Mówimy o produktach dla ludzi zamożnych i wymagających, którzy prócz niekwestionowanych możliwości technicznych, szukają też pewnego statusu społecznego.

Być może z tego właśnie powodu nowa promocja Saturna, która rozpocznie się 19.04, a potrwa do 23.04, obejmuje wyłącznie salon w warszawskiej galerii handlowej Arkadia. Oferta godzi jednak interesy wielu stron, ponieważ nie tylko pozwoli nabyć kilkanaście różnych urządzeń popularnego producenta, ale też zaoferuje bardzo konkurencyjne ceny na nie – np. najnowszy Apple Watch Series 3 w cenie 1399 złotych, a najnowszy, tegoroczny model iPada za 1599 złotych.

W ofercie sklepu znajdą się ponadto iPhone’y, Apple TV, słuchawki Beats, MacBooki Air oraz Pro, a nawet stacjonarne Maki. Jeśli Apple wyprodukowało jakiś sprzęt w ostatnich latach, to bardzo prawdopodobne, że znajdzie się on na wielkim święcie urządzeń od jabłczanego producenta w stołecznym Saturnie w galerii handlowej Arkadia.