Wieczór wyborczy Trzaskowskiego w supermodnym miejscu. To prawdziwy strzał w kolano

Na wesoło Państwo dołącz do dyskusji (110) 29.06.2020
Wieczór wyborczy Trzaskowskiego w supermodnym miejscu. To prawdziwy strzał w kolano

Jerzy Wilczek

Wyniki pierwszej tury wyborów wcale nie są dobre dla Rafała Trzaskowskiego. Kandydat PO musi teraz przekonać wyborców spoza dużych miast, że jest równym gościem, a nie reprezentantem elit. I co robi? Wieczór wyborczy w najmodniejszym miejscu Warszawy.

Zapowiada się arcyciekawa walka w II turze. Andrzej Duda uzyskał 43 proc. poparcia w pierwszej turze, a Trzaskowski – tylko 30 proc.

Nic nie jest przesądzone, ale to prezydent Warszawy musi teraz gonić urzędującego prezydenta. Trzaskowski jest mocny w zamożnym, wykształconym, wielkomiejskim elektoracie. Musi więc szukać teraz głosów z elektoratu nieco mniej zamożnego i mniej wielkomiejskiego. Co więc robi Trzaskowski na starcie bitwy o II turę? Pokazuje… jaki jest wielkomiejski.

Wieczór wyborczy w Elektrowni Powiśle

Elektrownia Powiśle to supermodne i superciekawe pod względem architektonicznym miejsce. To też nowa wizytówka otwartej, zamożnej Warszawy. Ale Elektrownia to też miejsce, w którym, powiedzmy, nie każdy będzie się dobrze czuł.

To miejsce, do którego ja nie chodzę, bo czuję się za biedny i skrępowany” – pisał nieco ironicznie na Twitterze dr Maciej Kawecki, znany ekspert od RODO. Cóż, jeśli Kawecki się czuje nieswojo w tym miejscu, to na pewno jeszcze bardziej nieswojo będzie się czuł przeciętny wyborca Dudy. Albo nawet… przeciętny wyborca PO.

Czemu to ma znaczenie? Otóż wieczór wyborczy Trzaskowskiego był „otwarty” – każdy mógł tam przyjść, nawet wyborcy Dudy. Prezydent stolicy chciał najwyraźniej pokazać, jaki to jest otwarty na innych. Tylko wyborcy (na miejscu i przed telewizorami) mogli oglądać luksusowy obiekt, w którym prezydent podsumowywał pierwszą część kampanii.

Tymczasem Duda zorganizował swój wieczór wyborczy nie tylko poza „salonami” stolicy, ale w ogóle poza Warszawą – w Łowiczu. „Swojski człowiek” – pewnie pomyśli o Dudzie przeciętny wyborca z mniejszego miasta. A co pomyśli o Trzaskowskim? Pewnie, że „to człowiek z elity”.

Tymczasem Trzaskowski musi przekonać właśnie takich Polaków, na których nie robi wrażenia jego wykształcenie czy znajomość języków. Widać wyraźnie, że bardziej przekonuje ich swojski Duda – mimo wpadek i, powiedzmy, bez jakiegoś specjalnie imponującego dorobku jeśli chodzi o prezydenturę.

Chyba większość analityków polskiej polityki uważa, że PO ma wizerunek partii elit – zbudowany na „ośmiorniczkach” czy „zegarkach Nowaka”. Nie oznacza to oczywiście, że PO to partia ludzi superzamożnych. Na przykład sam Trzaskowski specjalnie zamożny nie jest. Jednak nie każdy wahający się wyborca przejrzy jego oświadczenie majątkowe. Ale większość z nich pewnie widziała wyborczy event w luksusowym obiekcie.

Sztab PO powinien się zastanowić, czy to był dobry pomysł – i gdzie teraz prowadzić kampanię. Bo parafrazując prezydenta Dudę, wybory wygrywa się w Łowiczu, a nie w Elektrowni Powiśle.

110 odpowiedzi na “Wieczór wyborczy Trzaskowskiego w supermodnym miejscu. To prawdziwy strzał w kolano”

 1. Trochę nie kumam bezprawnika i spidersweb. Z jednej strony wydajecie sie grupą medialną, która jest przeciwna polityce pis i podpisywaniu ustaw pod dyktando prezesa ciepłego Jarka, z drugiej zaś krytykujecie w sposob mocno subiektywny jedynego kandydata, ktory ma szanse pokonać Dudę. Trzaskowski zrealizował spotkanie wyborcze zgodnie ze swoja wizją świata, pogladow politycznych i z duchem rozwoju cywilizacji. Strzałem w kolano byłoby, gdyby nagle polityk tego kalibru wystąpił w miasteczkowym amfiteatrze lub w wiejskiej remizie. Wyszedlby na czlowieka fałszywego, ktory nie postępuje spójnie. A osobom z grupy docelowej Dudy nie wbije i tak do glowy nic wiecej, bo tam jest po prostu beton nie do skruszenia, ktory caly czas cementuja media prawicowy i publiczne TVpis. Szansa w elektoracie lewicy, psl, Holowni, moze garstka ludzi z konfederacji. Walka będzie wyrównana i Trzaskowski ma szansę. Ważne, by Ci, ktorzy nie chca dalszego zamordyzmu polski poszli glosowac przeciw Dudzie. W ogole elektorat pisu przypomina mi ludzi, ktorzy z utęsknieniem wspominają czasy komunizmu, pracę dla wszystkich i wczasy pod gruszą. Banda niewyksztalconych lub nierobów z nastawieniem na Daj, Bog, Honor, Ojczyzna. I poki taki pis bedzie rzadzil i kościół nadal bedzie mial taki wplyw na glowy ludzi, to bedziemy krajem tumanow i niewolników.

  • A osobom z grupy docelowej Dudy nie wbije i tak do glowy nic wiecej, bo tam jest po prostu beton nie do skruszenia, ktory caly czas cementuja media prawicowy i publiczne TVpis.

   Nie szufladkujmy ludzi. Dla mnie beton to są nie osoby które głosują na PiS czy konkretnie na PAD, ale ci którzy wbrew wszelkiej logice sądzą, że powrót PO i polityki „kamieni kupy” będzie zmianą na lepsze. PO to był niewypał zgoda. PiS trochę lepiej bo przynajmniej nie jest popychadłem zachodu, ale za dużo socjalu – też to nie jest to. Szukajmy dalej, a nie róbmy krok w tył! Wybranie Trzaskowiskiego było by jak danie drugiej szansy Platformie, a potem co, znowu wracamy do PiS i będziemy tak odbijali w kółko piłeczkę? Na szczęście szanse, że wygra Trzaskowski są iluzoryczne, więc choć wyborcy zaprzepaścili szansę na progres w tych wyborach, eliminując nieuwikłanych kandydatów, to może chociaż nie zrobimy kroku w tył.

   • Nie szufladkujmy ludzi – a sam to robisz szufladkując Trzaskowskiego. On nie jest nikim innym – a tym bardziej nie jest Komorowskim, i w ogóle nie mamy rządu PO. To inna rzeczywistość niż pamiętasz.
    Poza tym, ja osobiście nie oceniam tak strasznie rządów PO. Oczywiście mieliśmy Tuska który obiecał a potem zrobił co innego – ale co zrobił PIS? Krytykował PO a po objęciu władzy zrobił wszystkie złe rzeczy które zrobiło PO do kwadratu – ba! Do silni. Rozkradzenie gospodarki, dziesiątki afer, przyznane grube miliony nagród, etc. „pokora praca umiar”… k*wa, niby gdzie?

    A co zrobił PIS w ogóle? Ile PO wybudował dróg, ile PIS? (btw. zero kilometrów, zero).
    Ile dało kasy PO na mieszkania dla młodych, a ile dał PIS? (1000 kiepskich mieszkań, likwidacja MDM).
    Ile obietnic gospodarczych oraz inwestycji dociągnęło PO, a ile PIS?
    Czegokolwiek się PIS weźmie to spier**li, oświata w dupie, sądy w dupie, prawo w dupie, zdrowie w dupie, konie w dupie, maseczek nie ma, złota nie ma, respiratorów nie ma, nic k**wa nie ma oprócz pierdzielenia o 13’tkach i 14’tkach. Nawet ostatnio węgiel w dupie – a ponoć „Polska węglem stoi” mówili. Żadnego realnego programu odbudowy gospodarki oprócz dawania doraźnych pieniędzy przedsiębiorcom które starczą na ile? Miesiąc? Dwa?

    Przykro mi – za PO wszyscy z nich drwiliśmy, wszyscy krytykowaliśmy, razem. Niektórzy w nich wierzyli – inni nie, jedni mieli nadzieje – inni nie. Ale byliśmy razem. Jedyną opcją społeczną która naparzała to były wyśmiewane moherowe beret kommando. Nikt więcej.
    Dzisiaj – za PIS, ujadamy Polak na Polaka – sąsiad sąsiadowi wilkiem, złem, wrogiem, połowa z nas to hołota, gorszy sort, zdrajcy narodu – krzyczane w telewizji, w sejmie, na konferencjach prasowych – albo pedał, homofob, rasista i nazista – tak nas skłócili.
    Kiedy ostatnio ktoś nas tak skłócił? Sąsiada z sąsiadem, brata z bratem?
    Takiej rzeczywistości chcesz?
    Za 500 złotych i obiecanki?

    Myślisz o tym co będzie za kilka lat?

    • Relatywizujesz fakty, naginasz prawdę – świadomie lub po prostu masz krótką pamięć. Nie będę w to dalej brnął, bo mam poczucie, że i tak będziesz głuchy na argumenty.

     • Nie, dlaczego? Zostań, argumentuj – chętnie się dowiem jak to PO niszczyło praworządność, ludzi i gospodarkę.
      Tylko proszę pisz o PO a nie „afery vatowskie, paliwowe, bla bla bla”

     • No i sam widzisz, czemu nawet nie mam ochoty wchodzić w dyskusję. Skoro mam przemilczeć angażowanie się państwa w tuszowanie przestępstw, to z góry nie będzie to uczciwa wymiana zdań.

     • Pisz o sprawach zakończonych. Na razie nikogo nie aresztowano, nikomu nie udowodniono, nikogo nie skazano – w każdym razie na pewno nie dotyczy to „setek miliardów wyłudzonych za czasów PO”.

      A tak, pamiętam – jakaś firma wyłudzała VAT na sprzęcie komputerowym. Informacja z ostatnich dni przed wyborami. Niby 16 mln wyłudzeń w latach 2014-2016. Inna firma podobnie tylko na samochodach – jakieś rzekome 1,5 mln. Jeszcze kolejna na panelach słonecznych (ale to już czasy PIS – piszesz coś więcej czy przemilczymy?). Kolejni zatrzymani (np. Lelek) wyłudzenia na paszach (ale to czasy PIS, przemilczymy?).

      Napiszemy też coś o wyłudzeniach i aferach w obrocie nieruchomościami? Jakieś srebrne, złote, etc? Czy przemilczymy?

      Albo nie, skupmy się na jednej rzeczy: wskaż TUSZOWANIE jakiego dopuściło się PO. Kto, kiedy, jak tuszował. Proszę, napisz.

     • Napiszemy też coś o wyłudzeniach i aferach w obrocie nieruchomościami? Jakieś srebrne, złote, etc?

      Czyli o Amber Gold i złodziejskiej reprywatyzacji też mi nie wolno mówić? No pięknie, uczciwa dyskusja pełną gębą… nie wiem czemu ja jeszcze tu odpisuję.

    • No cóż, może Ty nie wspominasz źle rządów PO,ale ja np.bardzo źle.I raczej nie jestem w tym odosobniony. Miejmy nadzieję że już się więcej ci osobnicy do władzy nie dorwą.

     • Typowe dla pisowca brak argumentów i ucieczka gdy się o nie prosi. Widzę ostatnio fabryka trolli PIS rzuciła na odcinek Bezprawnika nowe siły

     • Miejmy nadzieję że już się więcej ci osobnicy do władzy nie dorwą.

      Tak tak, wiemy… czekaj – jak to szło?
      „Już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie!”

      Misiaku – rządy PIS to jeden wielki błąd za który radośnie obwiniacie PO – której jedynym błędem jest to, że wam mówią że robicie źle bo to „zła wola opozycji, bezpardonowy brutalny atak”.
      A gdy nie mówią – to też ich wina – bo „mogli dać inną propozycję”.

      Żałosnymi cytatami waszej nieudolności będą murale spreyowane jeszcze hoho kupe lat.

    • Ujadanie w mediach i na ulicy zaczęło się na dobre w momencie gdy jedyna słuszna opcja straciła stołki w 2015. Wcześniej słodko pierdziała o polityce miłości i chorym na władze kaczorze. No a kto się okazał chorym na żądze władzy to się dopiero okazało gdy ją w 2015 stracił…

     • A jak się objawiała ta choroba? Wyzywali ludzi od gorszego sortu? Ignorowali prawo, etc?

     • Ta choroba objawiała się bardziej tak: „Co ty możesz sobie życzyć, cymbale?”, „Czy pani jest głucha?! Niech pani idzie do PiS-u i do tych lizusów pisowskich swoich! I proszę nie rozmawiać ze mną, bo pani rozbiję kamerę! Won stąd!!! Won do PiS-u!”, „zastrzelimy Jarosława Kaczyńskiego, wypatroszymy i skórę wystawimy na sprzedaż” itd. itp. długo by pisać, czasu szkoda dla POwskiego trola

     • „Czy pani jest głucha?! Niech pani idzie do PiS-u i do tych lizusów pisowskich swoich! I proszę nie rozmawiać ze mną, bo pani rozbiję kamerę! Won stąd!!! Won do PiS-u!”

      Stefan Niesiołowski po wielokrotnych prośbach aby zaprzestała zadawania pytań i filmowania bo i tak nie odpowie i sobie tego nie życzy.

      „zastrzelimy Jarosława Kaczyńskiego, wypatroszymy i skórę wystawimy na sprzedaż”

      Powiedział Janusz Palikot na pytanie ekipy programu kabaretowego „czy marszałek Komorowski zapoluje na wilki zjadające owce”.

    • Ej, ale ta „trzynasta emerytura” to genialny zabieg marketingowy – wielkie hasło, które jest w rzeczywistości jednorazową podwyżką emerytury o ok. 80 zł miesięcznie xD

   • Ale PiS to jest tragedia – popychadło zachodu… no teraz jesteśmy już tylko pośmiewiskiem. W sensie nikt nas nie popycha, bo nasi miłościwie panujący sami ciągle wywalają się na prostej drodze.

    • Teraz przymilanie się USA. Pojechał, cyknął fotke, wrócił zadowolony.
     Koszt fotki: kilkaset milionów złotych. Na bogato.

    • Oj, popychadłem zachodzi to było PO. Wszyscy rechotali, że co w Berlinie kazali to DT robił. Ciężko się pozbyć wrażenie, że późniejszy stołek w Brukseli to była nagroda.

  • Czyli uważasz, że działania Trzaskowskiego nie podlegają krytyce i zawsze należy go chwalić „bo nie jest z PISu”? Trochę trąci politycznym fanatyzmem,tylko z drugiej strony.Słabe jest też widzenie tylko „wiejskiej remizy” albo luksusowej restauracji. Naprawdę jest wiele pośrodku…

   • Krytyka powinna być konstruktywna a nie zdupy.
    Skąd wiesz czy to nie właściciele lokalu nie zaproponowali jego sztabowi? Ma odmówić i wziąć remize żeby wydawać się biednym i niezaradnym?
    To by napisał że oszust i hipokryta.

    Jak ktoś się chce przy****dolić, to się przy****doli.

    • Skąd wiesz czy to nie właściciele lokalu nie zaproponowali jego
     sztabowi? Ma odmówić i wziąć remize żeby wydawać się biednym i
     niezaradnym?

     Ależ popieraj kogo chcesz i tłumacz to jak chcesz ale na litość Boską nie pień się już i zrozum,że niestety autor pod względem skutków trochę racji to ma…

     Z tego,że będzie się bardziej izolować czy że będzie na większych salonach Trzaskowski raczej nie skorzysta a może zrazić do siebie tym drobiazgiem nawet swych zwolenników. A obecna kampania prezydencka (w której moim zdaniem każdy wybór jest zły i każdy kandydat do d… – ale to moje zdanie) będzie „walką na noże” w której każdy tysiąc wyborców a może kto wie… nawet każdy pojedynczy wyborca będzie się liczyć.

     • Jeśli to co ci odpisałem jest nie na temat to wypada odesłać cię do szkoły – i nie wypuszczać z niej dopóki nie nauczysz się czytać ze zrozumieniem.

      niestety autor pod względem skutków trochę racji to ma…

      Z tego,że będzie się bardziej izolować czy że będzie na większych salonach
      Trzaskowski raczej nie skorzysta a może zrazić do siebie tym
      drobiazgiem nawet swych zwolenników. A obecna kampania prezydencka […] będzie „walką na noże” w której każdy tysiąc wyborców a
      może kto wie… nawet każdy pojedynczy wyborca będzie się liczyć.

      To jest nie na temat ? Nie mam więcej pytań (retorycznych).

      A jeśli nie uważasz,że autor artykułu krytykował konstruktywnie to nie masz moim zdaniem racji i tyle.

     • O to to, to ostatnie.
      Uważam że to nie jest konstruktywna krytyka.
      A dokładniej taka, której celem jest jedynie krytyka.
      Widzę zrozumiałeś.

    • Dlaczego remizę? Może wybrać normalny,przeciętny lokal,zwłaszcza w tak trudnych czasach.Naprawdę musisz wszystko widzieć zero-jedynkowo? Albo luksusy,albo „remiza”? Nic innego nie istnieje?

     • Czyli nie masz się do czego przyczepić, to się czepiasz ekskluzywnego lokalu.
      ;p

    • Krytyka powinna być konstruktywna a nie zdupy.

     Wiele wskazuje jednak na to, że w polityce to się nie sprawdza. Najbardziej efektywna wydaje się dzisiaj gra na tanich emocjach.

     Co do samego wyboru lokalu i krytyki albo potencjalnej krytyce przy wyborze innego lokalu – to masz rację, ale to również w świecie polityki i w czasach kampanii wyborczej jest kompletnie bez znaczenia. Bo chodzi właśnie o to, żeby się przy****dolić o cokolwiek, bo być może to da jakąś przewagę.

  • Z jednej strony wydajecie sie grupą medialną, która jest przeciwna
   polityce pis i podpisywaniu ustaw pod dyktando prezesa ciepłego Jarka, z
   drugiej zaś krytykujecie w sposob mocno subiektywny jedynego kandydata,
   ktory ma szanse pokonać Dudę.

   Jako zwolennik Konfederacji czyli opcji zdrowego rozsądku powiem krótko – jeśli nie jesteś akurat ze sztabu Trzaskowskiego (bo jeśli jesteś to bierzesz to strasznie osobiście) to lecz się człowieku na nogi skoro na głowę za późno. To że ktoś jest krytyczny wobec PiSu nie znaczy,że powinien darzyć ślepym uwielbieniem jego przeciwników – zwłaszcza jak ci chyba rzeczywiście strzelaja sobie w stopę. Poza tym ślepo entuzjastyczne recenzje na blogach nie są wrzucane za darmo – chcecie ich na bezprawniku czy spiderswebie to im może np… zapłaćcie ? ;) Bo ten teges jak nie ma kasy za artykuł sponsorowany to musi być trochę kontrowersji i klików,serwer i reszta za darmo nie są.

   Nie żeby to pomogło z naszymi komentarzami pod spodem,ale sam(/a) rozumiesz – mamy kapitalizm itd :P

  • Na tym polega rola mediów, żeby patrzeć politykom na ręcę. To, że ktoś nie popiera jednego kandydata nie powinno mu przeszkadzać w wytykaniu błędów drugiemu. Wybór między du*ą a trzaskowskim to jak wybór między dżumą a cholerą, ale prędzej sobie rękę utnę niż zagłosuję na du*ę bo głos na niego to głos na naczelnika.

   A trzaskowski popełnia dużo poważniejsze błędy niż wybór lokalu, np wybór retoryki. Przez tyle lat PO się nadal nie nauczyło, że nie bycie pisem to za mało żeby wygrać wybory i kandydat opozycji w kółko powtarza „mamy dość”. Ja też mam dość, jednych i drugich, zagłosuję na trzaskowskiego tylko dlatego że jednych mam trochę bardziej dość niż drugich.

  • Po pierwsze – strzał w stopę, a nie w kolano.
   Po drugie – zrozum w końcu, że chyba jednak opozycja powinna rozmawiać z drugą stroną i ją przekonać do siebie zamiast ją wyzywać i obrażać. Bo wygląda na to, że poparcie obu stron jest obecnie zbliżone.

  • śmieczy mnie ta całą dyskusja tutaj….jedni chcą drugich do czegoś przekanać…nikt nikogo, kto wypisuje swoje skarjnie zaangażowane komentarze na mediach do niczego nie przekona. To niemożliwe:). Jestem politologiem z wykształcenia i bardzo interesuję się polityką ale tak z ciekawości, takiej prawdziwej pasji. Zeby mieć co do garnka włożyć oprócz bycia politologiem z wykształcenia jestem też prawnikiem z wykształcenia. Nie żadnym radcą, adwokatem…po prostu mgr prawa. Jestem z Rzeszowa więc wybory przy urnie sa raczej oczywiste. Ale mieszkam od 10 lat i pracuję w Warszawie. Pracę dostałem za PO-psl ale podwyżki, awanse, premie…za PIS. Czyli po równo. Pamiętajcie że miarą polityki jest jej skuteczność….nie zas moralność. Polityka ma tyle wspólnego z moralnością co nic. Polityka zawsze była bezwzględna…wynika to z tego, że władza jest dużo lepszym uczuciem niż pieniądze czy sex (mówię o facetach). Tak jak ponoć koka jest lepsza niż sex (nigdy nie próbowałem a mam 40lat). Musicie pamiętać że trochę idziemy droga jaką europa kiedyś szła tylko mamy swój regionalny akcent. Pamiętajcie że politycy katoliccy mieli długie lata sukcesy w europie zachodniej. Ciężko uwierzyć żę całe południowe niemcy, belgia, holandia to były w latach 60-90 katolickimi krajami, gdzie kościoły były może nie tak pełne jak u nas ale pełne. Na południu niemiec, w austrii, szwajcarii bardzo długo a wrecz do niedawna funkcjonowało „szczęść Boże” zamiast dzień dobry:). Katolicy (protestanci/luteranie-zamiennie) i ich pokora i pracowitośc zbudowały gospodarczo te kraje. Potem przyszła dzika wolność i cała ideologia totalniej wolności we wszystkim. My też powoli ale tą drogą pójdziemy. Obecnie ważny jest wzrost gospodarczy któy po osiągnięciu pewnego poziomi upodobni nas do zachodu. W realizacji tego ptrzebni sa konserwatyści…po prostu. Lepiej zarządzają, gospodarują. Są jak zaradny gospodarz. Jeszcze 20 lat (ze względu na polski uwarunkowania) i będziemy mieć zachód u siebie. I całą tą porawnośc polityczną. Tyle że bogaci polacy będa mieć o sobie i swoim kraju dobre zdanie i pewnie będa trochę gardzić zachodem ale będa z nim bezapelacyjnie zrzyci w jednym orgnaiżmie. Wtedy w polsce świętować będzie nowa lewice…nie ta z pzpr czy sdrp czy sld tylko nowa światopoglądowo lewacka a gospodarczo trochę jak pis w socjalu ale antyklerykalna. To jest murowane moim zdaniem. Dzisiaj krytykujecie pis za programy socjalne ale robią dokłądnie to samo co w latach 80-90 zrobiono na zachodzie. To jest ważne i pozwolić sobie mogą na to tylko gospodarne kraje na dorobku. Uszczelnienie vat-u to nie jest pusty slogan, to rzeczywiście ma miejsce i generuje kasę na programy socjalne. W całej europie próbują to zrobić i aktualnie robią coraz skuteczniej, tez w oparciu o polskie rozwiązania, tylko tam jest trudniej bo to kraje z całą grupą byłych kolonii, światowych wpływów i biznesów, dużo bardziej skomplikowane organizmy gospodarcze. Tak że nic się nie dzieje czego by nie było na zachodzie wcześniej. I to jest zdrowe uważam. a wracając do dyskusji PO nie wraca do władzy bo nie zdobywa większości, to jest proste. Po 8 latach ich włądzy nastąpiło przesilnenie i jest w kraju całkiem dobrze i stabilnie (poza walką medialno-światopoglądową). Jak będziemy bogatrzym krajem to i dyskusja zrobi się kulturalniejsza, bo nażarci zamożni adwersarze sa zawsze bardziej uśmiechnięci, po wszystkim jeden wsiądzie w mercedesa, drugi w bmw i pojadą do swoich domów. Tak, że usiądźcie na tyłkach, oprócz ideologią zainteresujcie się jeszcze socjologią, zmianami społęcznymi które niezależnie od wszystkiego zachodzą, statystyką gdzie ujęte sa wszelkie zmiany ekonomiczne w spoleczeństwie. Kłotnie i spory w sieci to cecha ludzi niskiego pochodzenia bo tylko tacy chcą się na siłę do czegoś przeknać. Ludzie na poziomie mają swoje zdanie, moga je przedstawić i tyle, bo mnie nie interesuje co ktoś myśli o moich poglądach, bo prawda jest taka, że ile ludzi tyle poglądów. Lepiej tylko obserwować, wyrabiać swoje zdanie a działać przy urnie:). Ważne jest zdrowie, wiara, rodzina, zainteresowania-hobby, fajne spędzanie czasu wolnego bo to jest nasze „tu i teraz”. A kłotnie, wyzwiska, oskarżenia, spory polityczne zostawmy frustratą, zapewniam was, że ich rodziny mają ich na pewno dość i niechętnie takich osobników widzą na imprezach rodzinnych.

 2. Gdyby to była jego jedna wada, to by było dobrze. Trzaskowski ma na swoim koncie tyle kłamstw, że aż jestem skłonny zagłosować na żałosnego Dudę w drugiej turze mimo, że nienawidzę POPISu i w pierwszej turze głosowałem na Hołownie.

  • A Duda nie kłamie? Prezydent wszystkich Polaków – ale jednak nie, chce Polski w której wszystkie poglądy są szanowane – ale ci to nie ludzie tylko ideologia, ten to kłamca, tu kolejny kłamca albo niezrównoważony a ci to gorsi od koronawirusa byli, jesteśmy częścią wielkiej europejskiej wspólnoty ale to wspólnota wyimaginowana z której dla nas niewiele wynika, baju baju dla frajerów a flaga UE to szmata…

   • Kłamie, dlatego nienawidzę POPISu.
    Nie ma czegoś takiego jak prezydent wszystkich polaków, bo nie ma prezydenta, którego popiera 100% obywateli.

   • flaga UE to szmata…

    Jak dla mnie to owszem szmata,zresztą jak wspominasz o koronawirusie to jest to przykład dlaczego to szmata – instytucja międzynarodowa która NIC nie była w stanie załatwić czy zorganizować międzynarodowo w momencie realnego kryzysu (tak zresztą jak z nachodźcami) – „każdy sobie rzepkę skrobał” w ramach państw narodowych należących do UE. Do czego potrzebna jest UE skoro eurokraci poza narzucaniem bzdurnych ideologii i ustaw korzystnych dla najsilniejszych państw UE jak Niemcy nie potrafią sensownie pracować?

    Ale abstrahując od tego – „prezydent wszystkich polaków” to od dawna bajka. Prezydenci są partyjni zamiast bezpartyjni (i to tyle z „trójpodziału władzy” i podziału na władzę ustawodawczą i wykonawczą),a Duda jest tego jaskrawym przykładem.

    • UE nie może nakazać państwom zamknięcia granic. UE nie może nakazać państwom wprowadzenia obostrzeń (np. maseczek). Wszystkie państwa muszą to zrobić same.
     (poza tym i tak byśmy nie posłuchali bo jakieś jełopy u naszej władzy powtarzały że „nie będą nam mówić w obcych językach …”, pamiętasz kto to był? bo mnie jakoś tylko sam fakt utkwił w pamięci…)

     UE jest od całkiem innych rzeczy niż rozprawki na temat pandemii. A co zrobiła UE? Przeznaczyła ogromne środki na walkę z koronawirusem i na zmniejszanie skutków gospodarczej recesji po koronawirusie – z nich jest większość pomocy przedsiębiorcom którą obecnie oferuje nasz rząd. Znajdź sobie termin np. POIR 3.4 – a to nie koniec.

     Chwila, nie powiedzieli ci w TVP że te pieniądze to z Unii Europejskiej?
     ;-)

     • To nie są pieniądze z Unii Europejskiej;) to pieniądze od Państw Członkowskich, więc Unia nic nie dała, co najwyżej zajęła się redystrybucją nie swoich zasobów. A z popierających partię rządzącą się śmieją jak tamci mówią, że 500+ dostali od rządu :D

     • Tak, masz oczywiście rację – ale z racji że więcej z UE bierzemy niż wkładamy, to można mówić że w jakimś sensie nie są to nasze krajowe pieniądze tylko unijne.

 3. Bez przesady, to byl wyjatkowy dzien . Zreszta prezydent powinien byc prezydentem a nie kumplem . Bardzo dobrze , ze ma klase i wyksztalcenie a jezyki to juz zupelny plus. Prezydent ma nas reprezentowac na caly swiat wiec mysle , ze nawet ludzie z malych miejscowosci beda z niego dumni i z tego jak Polske reprezentuja. To ze ktos mieszka na wsi nie znaczy , ze jest zacofanym , nie wyksztalconym czlowiekiem.

 4. takie troche pierdolenie głupot, jakby miejsce w którym jest wieczór wyborczy byl aż tak istotny.
  może powinien pokazać się w oborze z krowami i kurami ??

 5. A gdzie niby miał ten wieczór zorganizować? W stodole? W wiejskiej sali weselnej? W chacie babci Stasi? Ludzie, myślcie trochę!

 6. Młody polityk mający swój polityczny target wśród młodych winien właśnie w takich miejscach robić wieczory wyborcze.
  Trzaskowski to nie jest propozycja dla zramolałych staruszków bojących się zmian, to nie jest propozycja dla ludzi bez ambicji własnego rozwoju i to widać po wyniku wyborczym. Elektorat starszy, zachowawczy, bojący sie o swoje marne emerytury+ czy też elektorat żyjący z 500+ i innej pomocy socjalnego państwa i tak nie wybierze Trzaskowskiego.
  Te wybory dadzą 12 lipca odpowiedź jaka jest dziś Polska i czy już młodzi ludzie mają większość.

  Ważna uwaga – młody czy stary to nie jest tutaj kwestia metryki ale mentalności.

 7. Z drugiej strony jeśli Trzaskowski zrobiłby wieczór wyborczy gdzieś na prowincji to wyglądałoby to na sztuczne i udawane przymilanie się ludziom z mniejszych miejscowości. Ja miałem takie wrażenie oglądając Dudę na tym jarmarku.

  Można różnie myśleć o Warszawie, ale chyba wszyscy się zgodzą że to miasto na swój sposób „wielkie”. Taki też powinien być prezydent Rzeczypospolitej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *