Żabka i Freshmarket ugoszczą przesyłki Poczty Polskiej

Zakupy Dołącz do dyskusji (31)
Żabka i Freshmarket ugoszczą przesyłki Poczty Polskiej

Poczta Polska stara się walczyć na rynku przesyłek kurierskich i wcale nie radzi sobie w tym segmencie żle

Tym razem w celu podniesienia wszechstronności swojej oferty, zadecydowano, ze przesyłki będzie można odbierać również w supermarketach sieci Freshmarket i Żabka. Tę informację odbieram z pewnym zaskoczeniem, ponieważ jest to wybieg w trochę inpostowym stylu. Z pamięci nie przytoczę, ale zawsze miałem wrażenie, ze Poczta Polska na tle konkurencji z wielką dumą puszy się swoją siecią placówek górnolotnie zwanych nawet „urzędami”.

Poczta Polska w Żabce i Freshmarkecie

Wygląda na to, że ludzie chcą odbierać przesyłki między kawą i hot-dogami, a skoro konkurencja bardzo agresywnie walczy Paczkomatami, czas odłożyć na bok dawną dumę. Poczta wykorzysta infrastrukturę sieci Żabka i Freshmarket, już od połowy listopada umożliwiając odbieranie przesyłek w 450 punktach na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego ogółem. Jeśli eksperyment się powiedzie, a ja od razu wyjaśniam, że się powiedzie, operator skorzysta z 4700 punktów w całym kraju.

A tym samym będzie już miał 11 000 miejsc, w których możliwe będzie odebranie przesyłki. Już teraz możemy odbierać przesyłki pocztowe w kioskach Ruchu oraz na stacjach benzynowych Orlen, co często wiąże się z korzystniejszą ceną nadania przesyłki. Gigant.

– Przyjęta w tym roku strategia rozwoju Poczty Polskiej zakłada w ciągu pięciu lat podwojenie przychodów z obszaru kuriersko-paczkowego. Prognozujemy wzrost naszych usług kurierskich na poziomie 15–20 proc. wobec 10-proc. zwyżek prognozowanych dla rodzimego rynku. Dzięki współpracy z liderem sektora convenience – sieciami sklepów Żabka i Freshmarket – zyskujemy na rynku przeszło 4700 punktów odbioru w atrakcyjnych dla Klientów lokalizacjach, otwartych od 6.00 do 23.00. To duże udogodnienie dla naszych klientów tym bardziej, że sklepy Żabka i Freshmarket są zazwyczaj bardzo dobrze zlokalizowane, co dodatkowo przyspieszy proces odbioru paczki – podkreśla Grzegorz Kurdziel, członek zarządu Poczty Polskiej ds. sprzedaży.

Jak działa pocztowy click and collect?

Nikt nikogo do odbierania kurierskich (i tylko kurierskich – warte podkreślenia) przesyłek pocztowych w sieciach Żabka i Freshmarket nie zmusza. Podczas dokonywania zakupów na przykład na Allegro możemy wybrać czy chcemy dostawę do domu, czy też paczuszkę odbierzemy w sklepie.