Polski biznesmen zmienił płeć. Dwukrotnie. Czego to człowiek nie zrobi, by uciec komornikom…

Na wesoło Dołącz do dyskusji (198)
Polski biznesmen zmienił płeć. Dwukrotnie. Czego to człowiek nie zrobi, by uciec komornikom…

Zmiana płci sposobem na utrudnianie pracy komornikom. Poznański biznesmen, którego długi sięgają miliona złotych znalazł sposób na skuteczne utrudnianie egzekucji. Zmienił płeć i to już dwukrotnie. Jego historię pokazali dziennikarze Polsat News.

Zmiana płci sposobem na utrudnianie pracy komornikom

Dziennikarze programu „Interwencja” ustalili, że Marcin P. już dwukrotnie zmieniał płeć. W ślad za tym poszła zmiana jego numeru Pesel. Przez to komornicy mają problem z ustaleniem, kto właściwie jest dziś dłużnikiem. Z materiału wynika, że biznesmen zajmuje nieruchomość, za której wynajem nie płaci. Mieszka w niej i podnajmuje spółce, która należy do jego rodziny.

„Moim zdaniem Marcin P. działa na takiej zasadzie, że najpierw prowadził jednoosobową działalność gospodarczą. W międzyczasie stał się Sylwią P. Zamknął działalność i założył spółkę o takiej samej nazwie, gdzie wspólnikami zostali jego rodzice. On został tylko pracownikiem za najniższą krajową – opisuje właściciel nieruchomości, który potwierdza, że w czasie, gdy Marcin P. był kobietą, zapuścił włosy i chodził w sukienkach.

Z mężczyzny stał się kobietą, a potem znów zmiana

Wygląda na to, że w tej chwili Marcin P. znów jest mężczyzną. W zajmowanej nieruchomości ma mieszkać z partnerką. Chce też najwyraźniej zadośćuczynić formalnościom.

„W tutejszym sądzie przed kilkoma laty toczyła się sprawa z wniosku pana Marcina i dotyczyła ona ustalenia płci. Domagał się ustalenia, że jest kobietą. Wyrok taki zapadł. Pierwotnie złożył wniosek, o to, żeby sąd ustalił, że jest kobietą. A następnie ponownie chciał zostać mężczyzną” – wyjaśniła dziennikarzom Joanna Ciesielska-Borowiec z Sądu Okręgowego w Poznaniu.

Właściciel nieruchomości pozwał swojego dłużnika do sądu. Pozwany przedstawił zwolnienie lekarskie, z którego wynika, że cierpi na chorobę afektywną dwubiegunową. Próba rozmowy z dłużnikiem była dla wierzyciela groźna. Marcin P. ruszył na niego samochodem. Poszkodowany upadł na maskę. Wezwał policję. Ta interwencja miała osobliwy przebieg. Policjanci poinformowali poszkodowanego, że może złożyć zawiadomienie o tym incydencie. I poprosili by … nie nękał dłużnika.

Czy zmiana płci jest skutecznym sposobem na uniknięcie spłaty długu? Choć niestety, jak na razie wydaje się, że tak, to Marek Grzelak rzecznik Izby Komorniczej w Poznaniu jest optymistą.

Komornik sobie z tym poradzi i to postępowanie przeprowadzi” zapewnia Marek Grzelak.