80 proc. Polaków musi mieć tę funkcję w smartfonie. Największy luz ma w tej kwestii młodzież

Społeczeństwo Technologie Zakupy Dołącz do dyskusji
80 proc. Polaków musi mieć tę funkcję w smartfonie. Największy luz ma w tej kwestii młodzież

Według najnowszego badania Infinix, okazuje się, że aż 80% z nich uznaje funkcję szybkiego ładowania za kluczową, a 75% odczuwa stres związany z potencjalnym rozładowaniem urządzenia. Ja się spociłem na samą myśl nawet tylko pisząc te słowa.

Dla trzech czwartych użytkowników w Polsce pojemna i trwała bateria to priorytet. Szczególną wagę przywiązują do tego osoby w wieku powyżej 50 lat, dla których niezawodność telefonu jest nieodzowna. Nieco mniej istotne jest to dla młodszych grup, choć nadal większość z nich uważa solidną baterię za „must-have”. To dość zabawny i nieoczekiwany rezultat, bo przecież wydawałoby się, że najbardziej wyluzowane w tej kwestii będą osoby już nieaktywne zawodowo, na emeryturze.

Interesujące, że mimo rosnącego znaczenia funkcji takich jak szybkie ładowanie czy dostęp do Internetu 5G, nadal to cena decyduje o wyborze telefonu. Bateria i aparat fotograficzny zajmują kolejno drugie i trzecie miejsce na liście najważniejszych kryteriów.

Szybkie ładowanie to absolutna konieczność

Funkcja szybkiego ładowania jest niezbędna dla 80% respondentów. Wynik ten znajduje swoje odbicie w codziennym użytkowaniu – blisko połowa Polaków oszczędza energię, wyłączając Bluetooth czy lokalizację, a niemal jedna trzecia unika korzystania z telefonu poza domem, jeśli nie ma możliwości jego doładowania. Dla wielu powerbank stał się niemal stałym elementem ekwipunku.

Autorzy omawianego badania, czyli Infinix to firma znana z promowania nowoczesnych rozwiązań ładowania. Jej technologia All-Round FastCharge, dostępna w modelach takich jak Zero 40 5G czy seria HOT 50, to odpowiedź na problemy współczesnych użytkowników. Funkcje takie jak ładowanie obejściowe czy nocne ładowanie inteligentne nie tylko przyspieszają proces ładowania, ale także wydłużają żywotność baterii.

Kobiety mają o wiele większe oczekiwania od mężczyzn

Analiza wyników badania ujawnia jeszcze jedne bardzo ciekawe różnice – między płciami. Kobiety częściej niż mężczyźni uznają szybkie ładowanie za niezbędne (59% vs. 43%) oraz przywiązują większą wagę do takich funkcji jak szybki Internet (73% vs. 65%) czy duża pamięć wewnętrzna (68% vs. 54%). Mężczyźni, choć bardziej elastyczni w swoich wymaganiach, również doceniają innowacje, ale są skłonni zaakceptować kompromisy.