Bank Pekao gwarantuje firmom łatwy dostęp do szybkiego finansowania

Finanse Firma Lokowanie produktu Dołącz do dyskusji
Bank Pekao gwarantuje firmom łatwy dostęp do szybkiego finansowania

Co w banku cenią przedsiębiorcy? Dostępność w jednym miejscu wielu produktów i wsparcie, gdy przyjdą gorsze czasy dla firmy. Według Adama Łąckiego, prezesa Krajowego Rejestru Długów w tym roku utrzymanie płynności finansowej będzie jednym z głównych zmartwień przedsiębiorców. Dlatego od wyboru banku może w 2022 roku wyjątkowo dużo zależeć. Bank Pekao S.A chce swoim klientom zapewnić to, czego potrzebują. Przede wszystkim Bank Pekao gwarantuje firmom łatwy dostęp do szybkiego finansowania

Bank Pekao gwarantuje firmom łatwy dostęp do szybkiego finansowania

Dostępność w jednym miejscu wielu produktów potrzebnych do działania firmy, to wygoda dla przedsiębiorcy. Jeśli korzysta z kilku banków musi się każdorazowo uwiarygadniać. O ofercie Banku Pekao S.A. śmiało można powiedzieć, że czy masz firmę dużą czy małą, czy prowadzisz ją od dawna, czy dopiero zakładasz, znajdziesz tu to czego szukasz. Czy zajmujesz się eksportem usług lub towarów, czy importem, czy działasz tylko w Polsce. Od pożyczki/kredytu na bieżące finansowanie, przez kredyt inwestycyjny, faktoring, po leasing. W złotówkach i w innych walutach. Karty kredytowe i aplikację do płacenia i zarządzania finansami firmy. Pomoc informatyka i prawnika. A nawet doradcy podatkowego. Część tych możliwości przetestował ostatnio nasz redaktor naczelny i opisał w tekście pod wiele mówiącym tytułem „Zakochałem się w Banku Pekao„.

Najmniejszych zainteresują promocje dedykowane mikroprzedsiębiorcom. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że od stycznia do listopada 2021 roku banki udzieliły mikrofirmom 148,5 tys. kredytów na kwotę 20,225 mld zł. Liczba udzielonych kredytów w stosunku do roku 2020 wzrosła o 22 proc. A ich wartość o jedną czwartą. To najlepiej pokazuje, jak przedsiębiorcy potrzebują finansowania. W Pekao S.A. małe firmy mogą skorzystać z kredytu lub pożyczki do kwoty 300 tys. zł na bieżącą działalność. Warunkiem jest prowadzenie działalności gospodarczej nieprzerwanie od co najmniej 18 miesięcy i prowadzenie uproszczonej księgowości. Pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel, związany z prowadzeniem firmy lub spłatę zobowiązań kredytowych. Bank wypłaca środki bez faktur czy innych dokumentów, potwierdzających wydatkowanie pożyczki.

Czas to pieniądz

„Chcemy ułatwić klientom dostęp do finansowania najważniejszych potrzeb związanych z prowadzeniem i rozwojem biznesu. Wiemy, że czas jest kluczowym czynnikiem w przypadku działań przedsiębiorców. Dlatego, z myślą o najmniejszych firmach, skracamy do minimum czas podejmowania decyzji kredytowych oraz liczbę i rodzaj wymaganych dokumentów” podkreśla Michał Karczewski, Dyrektor Departamentu Klienta Biznesowego w Banku Pekao S.A.

Specjalną ofertę Pekao S.A. ma dla drobnych przedsiębiorców na finansowanie inwestycji. Kredytem można sfinansować nakłady inwestycyjne związane z zakupem środków trwałych, refinansowaniem poniesionych nakładów lub spłatę kredytu, będącego w okresie spłaty, zaciągniętego na powyższy cel w innym banku. Maksymalny okres kredytowania to 6 lub 15 lat dla kredytów zabezpieczonych hipoteką na nieruchomości. Spłacać kapitał można miesięcznie lub kwartalnie. Kredyt jest dostępny w złotówkach, euro lub dolarach. Bank udziela go teraz na preferencyjnych warunkach, bez prowizji przygotowawczej. Promocja do 30.06.2022 roku.

W złotych i w euro

Skoro jesteśmy już przy walutach, to warto zaznaczyć, że Pekao zapewnia swoim biznesowym klientom możliwość wymiany walut 7 dni w tygodniu przez 24 godziny. Przydatnym narzędziem dla firm, które mają płatności w obcych walutach są karty debetowe wielowalutowe, a także dwuwalutowy kredyt w jednym limicie w rachunku firmowym. Przedsiębiorca ma limit, na przykład, 1 mln zł lub 200 tys. euro. Jeśli chce wypłacić pensje, to sięga po złotówki. A jeśli realizuje zobowiązania zagraniczne, na przykład, płaci za paliwo czy za towar kupiony za granicą, to sięga po euro. Mając przychody i zobowiązania w euro, dzięki tym produktom, znakomicie ogranicza ryzyko kursowe.

Poza pożyczką i kredytem klienci Pekao S.A. mogą swoje zakupy sfinansować leasingiem. Jest on dostępny zarówno w złotych jak i w euro. Bank pozwala dostosować wysokość spłacanych rat do sezonowości przychodów. Opłata wstępna może wynieść zero zł.

Przedsiębiorca, potrzebujący szybkiego dodatkowego dopływu gotówki może to łatwo zrealizować poprzez faktoring. W takim przypadku, przedsiębiorca sam decyduje, które faktury i jaką sumę odsprzeda bankowi. Faktoring zabezpiecza firmę przed ryzykiem niewypłacalności odbiorców i eliminuje problem przeterminowanych należności.

W ofercie bankowych produktów dedykowanych przedsiębiorcom warto jeszcze zwrócić uwagę na aplikację PeoPay, która służy do płacenia i zarządzania finansami firmy. Jest też możliwość skorzystania z pomocy informatyka, a nawet prawnika czy doradcy podatkowego. Wszystko w jednym miejscu.

Wpis powstał we współpracy z Bankiem Pekao S.A.