Właśnie złamałem swoją życiową zasadę, ale jak bank Citi Handlowy rozdaje ludziom słuchawki Apple warte 1000 zł, to żal odmówić

Finanse Technologie Zakupy Dołącz do dyskusji
Właśnie złamałem swoją życiową zasadę, ale jak bank Citi Handlowy rozdaje ludziom słuchawki Apple warte 1000 zł, to żal odmówić

Nie lubię kart kredytowych. Moim zdaniem dla wielu osób to start problemów finansowych i powinny unikać ich jak ognia. Z drugiej strony, czasami w odpowiedzialnych rękach mogą przynieść wiele dobrego. Na przykład w nowej promocji Citi Handlowego. 

No dobra, tak naprawdę to nawet w odpowiedzialnych rękach karty kredytowe zwykle nie mogą zdziałać zbyt wiele dobrego. Jednak czasem banki stają na głowie, by wabić nowych klientów na swoje usługi, a skoro robią to konsekwentnie, to zapewne są zadowolone z rezultatów. Mój plan na tę współpracę jest prosty – wypełnić warunki promocji, odebrać fanty i zwiewać gdzie pieprz rośnie na moją standardową kartę debetową u konkurencji.

Dałem się złapać na kartę kredytową Citi Handlowy

Cześć, ten tekst piszę ja i pewnie zastanawiacie się jak znalazłem się w tej sytuacji. Otóż warunki karty kredytowej Citi Handlowy bardzo mocno trafiają w moje gusta – rozdają słuchawki AirPods 3. generacji, Spotify Premium na łącznie rok i jeszcze talon do iSpota na 200 zł.

A wszystko za to, że będę przez 3 miesiące wydawał 1000 złotych za pośrednictwem tej karty MasterCard, a przez kolejne – 500 złotych. Da się zrobić, bo tak się składa, że za pośrednictwem kart i tak płacę za większość operacji.

Aby skorzystać z promocji, należy złożyć wniosek o kartę kredytową Citi Simplicity, dostarczając wymagane dokumenty dochodowe, aktywować kartę za pomocą aplikacji mobilnej Citi Mobile, zarejestrować się w programie Mastercard Bezcenne Chwile i dokonać co najmniej 5 transakcji na kwotę minimum 1000 zł w każdym z pierwszych trzech miesięcy po zawarciu umowy. Dodatkowe bonusy można zdobyć, realizując określone transakcje w kolejnych miesiącach.

Oferta jest ograniczona czasowo (do 30 kwietnia 2024) oraz ilościowo (limit 400 umów). Uczestnicy, którzy spełnią warunki, będą zwolnieni z opłaty rocznej za kartę przez 12 miesięcy.

Na bankach da się zarabiać

Pisałem kiedyś o tym, że Polacy wyszukują promocje bankowe i wyciągają z nich nawet kilkanaście tysięcy miesięcznie. To właśnie jedna z takich promocji, jedna z lepszych w zasadzie.

Chciałbym jednak zauważyć, że w mojej ocenie jest ona adresowana do osób o stabilnym dochodzie, z górką finansową, które będą cynicznie i regularnie tę kartę spłacały, tak by nie ponosić dodatkowych opłat dość drakońskiej RRSO 22,88%.

Bo jeśli mamy się połasić na słuchawki i Spotify, a potem pokrywać to wszystko w wielokrotnie wyższych odsetkach od niespłacanej co miesiąc karty, to to żadna promocja, tylko konkurs na głupie zadłużanie się.