Credit Agricole chce nadaje ton i oferuje już 10 proc. na lokacie terminowej

Finanse Dołącz do dyskusji
Credit Agricole chce nadaje ton i oferuje już 10 proc. na lokacie terminowej

Kiedy już się wydawało, że banki nie zdecydują się na podniesienie oprocentowania lokat na więcej niż 8 czy 8,50 proc., bank Credit Agricole postanowił podnieść poprzeczkę naprawdę wysoko – i na koniec roku zaoferować 10 proc. na lokacie terminowej.

Credit Agricole daje 10 proc. na lokacie terminowej

W listopadzie już większość banków oferowało konta oszczędnościowe lub lokaty terminowe, których oprocentowanie sięgało ok. 8 proc. w skali roku (chociaż, co ciekawe, jeszcze w październiku banki nie były tak chętne do podwyższania oprocentowania depozytów).

Niedawno na delikatną podwyżkę zdecydował się Inbank. Od 16 grudnia zainteresowani klienci mogą zakładać kwartalną Lokatę na Start, oprocentowaną na 8,50 proc. w skali roku. Przez chwilę to właśnie w Inbanku oprocentowanie było najwyższe.

Teraz jednak stawkę postanowił znacząco podnieść bank Credit Agricole, który najwidoczniej po raz kolejny chce nadać ton konkurencji (to właśnie ten bank jako pierwszy podniósł oprocentowanie na lokacie do 8 proc.). Teraz zainteresowane osoby mogą – od dzisiaj – cieszyć się oprocentowaniem w wysokości 10 proc. w skali roku. Oferta dotyczy Lokaty mobilnej. Tym razem jednak, zamiast na 270 dni, depozyt jest zakładany na 180 dni – i można z niego skorzystać tylko jeden raz jako nowy klient. Maksymalnie można wpłacić na lokatę 50 tys. zł. To z kolei oznacza, że można na takiej lokacie zarobić maksymalnie niemal 2000 zł.

Warto również wiedzieć, że lokata jest odnawialna; po 180 dniach warunki jednak ulegają zmianie i po odnowieniu będą takie same jak dla standardowej lokaty półrocznej w Credit Agricole. Tym samym oprocentowanie będzie wynosić wtedy już tylko 4 proc. Nie zmienia to jednak faktu, że i tak nowa oferta banku może być najbardziej atrakcyjna dla osób, które chciałyby jeszcze ulokować gdzieś swoje oszczędności.

Oferta Lokaty mobilnej na 10 proc. jest dostępna od dzisiaj. Należy jednak pamiętać, że na skorzystanie z oferty nowy klient, który założył konto dla osób fizycznych, ma tylko 14 dni – w dodatku może to zrobić wyłącznie przez aplikację mobilną banku.

Należy też dodać, że Credit Agricole podniosło również oprocentowanie na Lokacie na nowe środki (do 7 proc. na lokacie na 90 dni oraz do 8 proc. na lokacie na 180 dni).

Pozostałe banki mogą skusić się na podniesienie oprocentowania depozytów

Na łamach Bezprawnika regularnie informujemy o bankowych promocjach oraz ofertach kont i lokat oszczędnościowych. Wspomnienie o nowej ofercie Credit Agricole wydaje się konieczne nie tylko ze względu na najwyższe obecnie dostępne oprocentowanie lokaty terminowej, ale też – ze względu na presję, jaką bank w ten sposób może wywrzeć na konkurencji. Istnieje bowiem spora szansa, że przynajmniej część banków również zdecyduje się na uatrakcyjnienie swoich ofert. Z takimi sytuacjami mieliśmy do czynienia już wcześniej – czasem nawet jedna lub dwie nowe oferty powodowały, że również inne banki decydowały się na nowe promocje. Tak może być i tym razem.