Nowe przepisy wprowadzane przez Komisję Europejską sprawią, że przewoźnicy wydadzą miliardy złotych.
Przewoźnicy starają się oferować klientom coraz bardziej przydatne i lepszej jakości usługi. Transport jest niezbędny, gdyż coraz więcej towaru zmienia właściciela. Niestety pojazdy, takie jak pociągi, które kursują po torach łączących większość większych i mniejszych miast są zbyt głośne dla urzędników z Unii Europejskiej. Przepisy nakazujące dostosowanie pojazdów do surowszych norm hałasu sprawią, że przewoźnicy wydadzą miliardy złotych.
Nowe przepisy, jeśli zostaną wprowadzone przez Komisję Europejską, sprawią, że właściciele taboru kolejowego będą musieli dokonać odpowiednich modyfikacji lokomotyw i wagonów – donosi Forsal. Pierwsze wzmianki o takich pomysłach pochodzą z 2011 roku. Chodziło wtedy jedynie o korzystania z kół obręczowanych na korzyść monobloków.
Modyfikacje, o których myśli Komisja Europejska, będą obejmowały nie tylko wymianę kół, ale też, jak donosi Puls Biznesu, zestawów hamulcowych z żeliwnych na kompozytowe. Według zgrubnych obliczeń, wymiana powinna uszczuplić konta przewoźników o około 550 ml euro, ale to niejedyne wydatki.
Pamiętać należy, że firm zajmujących się remontem taboru kolejowego nie ma tak wiele, jak warsztatów samochodowych, a dodatkowo mają one przecież ograniczone możliwości przerobowe. Przewoźnicy dostaną na dostosowanie taboru do nowych regulacji czas do 2025 roku.
Takie działania sprawią zapewne, że transport drogą kolejową podrożeje. Jeśli koszty wzrosną, to zapewne część towarów będzie podróżowało po naszych drogach, czyli zwiększy się ilość ciężarówek w ruchu drogowym. Szykują się kolejne podwyżki cen towarów?
Jeśli masz problemy związane z ruchem drogowym, wypadkami, ubezpieczeniem komunikacyjnym, a także wszelkimi innymi sytuacjami, w których chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika, możesz skontaktować się z redakcją Bezprawnik.pl. Współpracuje z nią zespół osób specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.